old.avtoplus.mk
вести на денот

Електричното Mini ќе се произведува на Островот?

Фабриката на BMW во Оксфорд, во Англија, е фаворит да го преземе производството на електричниот модел на Mini

DS подготвува три нови кросовери

Новите кросовери на DS ќе се достапни и со хибридни и чисто електрични енергетски агрегати

Кина сепак го сопира увозот на супер автомобили

Како што беше и најавено неодамна, увозот на супер автомобили во Кина практично е сопрен, а причината за тоа е промената во правилата за нивото на штетните емисии 

Honda ќе произведува европски кросовери само во Јапонија

Honda ќе почне двата SUV модели, кои ги продава во Европа - CR-V и HR-V да ги произведува во Јапонија, соопштија од централата на компанијата

Maserati повторно го одложи лансирањето на GranTurismo

Maserati повторно ја одложи промоцијата на следната генерација на моделот GranTurismo, овој пат за 2020 година

Најчитано оваа недела

Од кои автомобили и марки се најзадоволни Германците

Во истражувањето на J.D. Power во кое учествувале над 14.000 сопственици на автомобили најдобри резултати имаат Hyundai i30 кај моделите, а пак најзадоволни од марката се сопствениците на возилата од Kia

Видео
АВТОПЛУС с3 е49
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е48
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е47
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е46

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !