old.avtoplus.mk

Претставена официјално четвртата генерација на Kia Rio

Во присуство на новинарите, Киа Моторс Македонија го претстави новото четврто поколение на корејскиот бестселер Rio, кој стартува со цена од 11.890 евра за моделот 1.2 и Еxperience ниво на опрема

Чамецот за Ќулафовски !

Во второто коло на наградна игра „70 години Макпетрол“ беше доделен чамец со Хондин, скутер NSC50WHC како и два лаптопи. Најсреќениот Мевлудин Ќулафовски, ова топло лето ќе го вози чамецот

Пристигна новата Honda Civic

Како што најавија во Макпетрол од ова лето стартува продажбата на новата генерација на Хондиниот бестселер- Civic

Пристигна четвртата генерација на Kia Rio

Во понудата, односно ценовникот на Киа моторс Македонија, веќе се моделите од новото поколение на корејскиот бестселер Kia Rio

Јубилеј на Еуроимпекс и Milwaukee

Годинава Еуроимпекс прославува 10 години како генерален увозник на македонскиот пазар за брендот Milwaukee, производител на електричен и акумулаторски алат

Популарно оваа недела

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !