old.avtoplus.mk

Пристигнува Volkswagen Arteon R

Volkswagen со најавување на Arteon R силно потенцира дека сака да ја оживее R линијата. Германскиот концерн набрзо ќе има дури четири нови модели од оваа линија.

Smart го најави Vision EQ ForTwo

Единицата за компактни автомобили на Daimler- Smart, најави дека за време на меѓународниот саем во Франкфурт, кој почнува по помалку од две недели, ќе претстави нова концептуална разработка

Peugeot тестира дури и помали SUV автомобили

Не е тајна дека Peugeot, како и другите производители, има за цел да го зголеми бројот на SUV модели. Доказ за ова е лансирањето на нови субкомпактни вкрстени тестови, кои веројатно ќе го носат името 1008.

Први фотографии и информации за новиот Duster

На затворена презентација во Париз, Dacia го покажа својот бестселер Duster пренесува AutoCar. Официјалната премиера на новата генерација на романскиот кросовер ќе се одржи на 12-ти септември на меѓународниот саем во Франкфурт.

Ова е новиот Bentley Continental GT

Bentley ги објави првите официјални информации, фотографии и видеа за новата генерација на својот натприроден Continental GT, што треба да го видиме за прв пат на меѓународниот саем во Франкфурт следниот месец.

Популарно оваа недела

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !