old.avtoplus.mk

Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Луис Хамилтон на Mercedes, на голема радост на домашната публика, ја освои по четврти пат ГН на Велика Британија, што е вкупно петта на патеката во Силверстоун, победа која се покажа многу поважна од сите останатите оваа сезона

MotoGP и со електрични мотоцикли

Електрификацијата навлегува сепак побрзо од очекувањата во светот на мотоспортот

Audi и BMW влегуваат официјално во Formula E

Само во рок од една недела германските автомобилски производители Audi и BMW потврдија дека се вклучуваат во светскиот шампионат за електрични болиди Formula E, со сопствени фабрички тимови

Зделката меѓу Sauber и Honda пропадна?

Зделката за испорака на мотори Honda на швајцарскиот тим во Formula 1, Sauber пропаднала, соопштија неколку независни извори, но информациите се уште не се потврдени од ниту една од двете страни

Ботас до својата втора победа во Австрија

Возачот на Mercedes, Финецот Валтери Ботас, стартувајки од пол-позицијата, ја оствари својата втора победа во кариерата на трката за Гран При на Австрија