old.avtoplus.mk

Хамилтон издржа пред Фетел на Спа

Луис Хамилтон ја освои 58-та победа во кариерата во својата трка број 200 во Formula 1. Со ова тој се доближи на само 7 поени од предноста на Себастијан Фетел, кој го вркаше по целата дистанца на ГН на Белгија на патеката Спа.

Довициозо триумфираше во Британија и повторно води во шампионатот

Андреа Довициозо е новиот лидер во шампионатот. Топ пилотот на Ducati Team триумфираше на патеката Silverstone и стана првиот пилот со четири победи во оваа сезона. Освен тоа, за него ова е втора последователна победа откако победи во Австрија.

Довициозо победник во трилерот во Австрија

Андреа Довициозо со Ducati триумфираше на патеката RedBull Ring за ГН на Австрија

Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Актуелниот шампион Марк Маркез победи на трката за ГН на Чешка на патеката во Брно и се зацнрсти на чело на генералниот пласман

Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Себастијан Фетел и Кими Раиконен му донесоа нова двојна победа на Ferrari сезонава, во трката за Гран при за Унгарија, 11-та од светскиот шампионат во F1

Популарно оваа недела

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !