old.avtoplus.mk

Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Додека чекаме во текот на 2018 година за започне продажбата на новиот SUV на Borgward, компанијата најави дека има нов концепт за претстојниот саем во Франкфурт.

Франкфурт 2017: Toyota C-HR Hy-Power concept и Land Cruiser се новитетите на Toyota

Toyota потврди дека на саемот за автомобили во Франкфурт ќе има две премиери и тоа еден концепт на база на CH-R и редизајниран Land Cruiser.

Франкфурт 2017: Електричната иднина на Хонда добива моментум

Хонда ќе го искористи саемот во Франкфурт за да ги презентира следните чекори од својот план за започнување на електричен модел во Европа.

Шангај 2017: Nio покажа електричен кросовер

Кинеската компанија Nio, која се здоби со слава со лансирање на електричниот супер автомобил EP9 со моќност од 1.360 коњски сили, на салонот во Шангај претставува електричен кросовер наречен ES8

Шангај 2017: Jeep го претстави големиот теренец

Компанијата Jeep го искористи автосалонот во Шангај, за да  го покаже прототипот на теренец со името Yuntu

Популарно оваа недела

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !