old.avtoplus.mk

Со новата Ibiza, најмоќните Leon и Ateca на NAVAK

Организаторите на едно невообичаено обмислено дружење на патеката NAVAK кај Белград ни ги претставија: новата петта генерација на Ibiza во FR изведба, потоа Ateca со истото пакување и најмоќниот Leon во гамата Cuprа ST со 300 KС!

Авто Плус на BMW Driving Experience

Во околината на Минхен на полигонот на BMW M и по патиштата до јужен Тирол ги тестиравме новите технолошки достигнувања во BMW 5

Возевме Opel Insignia GS: Екстра засилена коњица

Со втората генерација на Opel Insignia Grand Sport се дружевме во Франкфурт. Потполно нова, со сосема нов дизајнерски и стилски приод

Моноволумен со кросоверски примеси

На регионалната презентација во Хрватска имавме прилика да се дружиме со новата генерација на моделот Scenic и неговата поголема верзија Grand Scenic. Она што донесува новината е малку чудно за досегашните изведби, бидејќи ова е ван со кросоверски примеси и тркала од 20 инчи

Малку дизајн, малку техноогија - Опа... нова „тројка“!

Јапонците ја избраа Барселона, за да ја претстават обновената компактна изведба- Mazda 3

Популарно оваа недела

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !