Како F1 возачите ја објаснуваат Formula 1? (Видео)

Додека ја чекаме трката и борбата на возачите и тимовите, во продолжение погледнете го видеото и научете нешто повеќе за Formula 1

За претстојниот викенд е закажана трката за големата награда на Белгиското гран при. Со тоа стартува и вториот дел од сезоната на „најбрзиот циркуз“, каде преостануваат уште девет трки до крајот.
На легендарната патека Spa-Francorchamps очекуваме да видиме интересна трка. По паузата многу тимови знаат да направат промени кои ќе ги донесат до повисоките позиции. Во неколку трки во првиот дел се покажа дека најинтересна е борбата помеѓу Верстапен и Леклерк, па ке видиме дали истата ќе продолжи и во текот на вториот дел.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close