Рeugeot со линија на патнички аксесоари со акценти од Alcantara

Рeugeot лансира нова линија патни торби и додатоци, каде главен акцент при декорацијата се поставени детали од Alcantara и со дизајн инспириран од ентериерот на целосно новата генерација на моделот 508

Новиот стилски предлог на Рeugeot вклучува осум нови парчиња, вклучувајќи патна торба со тркалца, удобна торба за лаптоп, чанта, минималистичко портмоне за картици, приврзок и друго. Дизајнерите на Peugeot Design Lab создадоа посебна линија екслузивно за новото Peugeot 508, а во дизајнот се рефлектирани детали од GT и GT Line на возилото, во која се комбинирани кожа и Alcantara.

Новите патни торби и додатоци на Рeugeot веќе се достапни за купување, со цени од 35 до 299 евра.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close