Внатрешноста на претстојниот VW ID.3 изгледа многу интересно

Новиот ID.3 доаѓа со нов инфозабавен систем и мал дигитален кластер, кои обезбедуваат поинаков карактеристичен дизајн на ентериерот

Овие слики беа преземени од YouTube видеото, кое неодамна беше споделено онлајн од германскиот производител на автомобили. Додека видеото беше брзо симнато, разни медиуми успеаја да ги снимаат клучните детали откриени за време на краткото видео.

Почнувајќи од контролната табла на ID.3, можеме да видиме дека вклучува голем инфозабавен систем на допир. Се се чини нормално додека не погледнете накај воланот, каде Volkswagen има развиено мал дигитален кластер директно зад воланот, или потенцијално дури и прикачен на управувачката колумна.

ID.3

Можеме да видиме мал екран кој прикажува работи, вклучувајќи брзина, опсег, навигација и радарски систем за контрола на патувањето. На страната на овој централен дисплеј е уникатен селектор на пренос кој им овозможува на возачите да се движат низ возните менувачки режими и што се чини дека е режим за регенерација на сопирачките.

Ова е втор пат вакво видео од ID.3 да биде објавено навидум пред време и брзо избришано. Првото видео ни даде преглед во надворешниот дизајн на моделот.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close