fbpx

Бетмен преминува на Mercedes

Mercedes-Benz потпиша договор со филмското студио Warner Brothers за новиот филм на Бетмен

Компаниjaта Mercedes-Benz потпиша договор со филмското студио Warner Brothers, според кој сите главни актери во новиот филм на Бетмен ќе возат брендирани автомобили од германскиот гигант, а не само оние кои ги имаше главниот лик во претходните продукции.

Mercedes E-Class Cabriolet

Главната „ролја е доделена“ на AMG Vision Gran Turismo, супермодел наменте за Бетмен (Бен Афлек) во новиот филм на Лигата на правдата. Машината ја создадоа Германците за компјутерската игра Gran Turismo 6, со 5,5-литарски V8 со две турбини кои развиваат 585 КС.
Покрај тоа, новата генерација на Mercedes-Benz E-Class, како и G500 4×42, ќе се појават во холивудското издание.

Поврзани вести

Back to top button