ЗАБАВА

Викенд тарифа: Премиум купе трка меѓу AMG C63, Audi RS5 и BMW M4

Викенд тарифа: Премиум купе трка меѓу AMG C63, Audi RS5 и BMW M4

Audi RS5 можеби за многумина е фаворит поради Quattro системот за погон на сите четири тркала, за други битурбо V8…
Викенд тарифа: Даниел Рикиардо во новиот McLaren Artura

Викенд тарифа: Даниел Рикиардо во новиот McLaren Artura

Formula 1 пилотот на McLaren, Даниел Рикиардо, доби шанса да го испроба новиот суперавтомобил на британскиот производител, plug-in хибридниот Artura,…
Викенд тарифа: Kia EV6 против Ferrari, Lamborghini, AMG, Porsche и McLaren

Викенд тарифа: Kia EV6 против Ferrari, Lamborghini, AMG, Porsche и McLaren

Со цел да покаже колку новиот EV6 кросовер е всушност брз, Kia одлучи GT верзијата на моделот да ја проба…
Викенд тарифа: Фетел и снежните авантури со Aston Martin DBX

Викенд тарифа: Фетел и снежните авантури со Aston Martin DBX

Четирикратниот Formula 1 шампион Себастијан Фетел го замени болидот на Aston Martin со SUV моделот DBX во новата реклама на…
Викенд тарифа: Битка во тешка категорија, Urus против X6 M

Викенд тарифа: Битка во тешка категорија, Urus против X6 M

Lamborghini Urus се покажа како полн погодок за италијанскиот производител и е еден од најпопуларните модели кога станува збор за…
Викенд тарифа: Дуел на Шарл Леклер и Карлос Сајнц со Ferrari SF90

Викенд тарифа: Дуел на Шарл Леклер и Карлос Сајнц со Ferrari SF90

Двајцата возачи на Scuderia Ferrari застанаа зад управувачот на SF90, прикажувајќи ги квалитетите на суперавтомобилот кој е најмоќниот продукциски автомобил…
Викенд тарифа: Нико Розберг дизајнираше свој тркачки автомобил

Викенд тарифа: Нико Розберг дизајнираше свој тркачки автомобил

Нико Розберг беше шампион со Mercedes во Formula 1, кога успеа да го победи својот тимски колега Луис Хамилтон. Неговиот…
Викенд тарифа: BMW M4 Competition против Audi RS5 и AMG C63 S

Викенд тарифа: BMW M4 Competition против Audi RS5 и AMG C63 S

Новиот BMW M4 Competition наиде на добар прием, но се уште треба да се докаже против својата директна и најтесна…
Викенд тарифа: Електро драг трка меѓу Porsche Taycan и Tesla Model Y

Викенд тарифа: Електро драг трка меѓу Porsche Taycan и Tesla Model Y

И покрај своите млади години, Porsche Taycan веќе се етаблираше на драг сцената, покажувајќи се успешно и против некои конвенционални…
Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo S против GT-R Nismo и Audi R8

Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo S против GT-R Nismo и Audi R8

Во оваа разнолика пресметка, меѓу еден „Јапонец“ и двајца „Германци“ победата ќе ја однесе само еден од нив. Кога станува…
Back to top button