ЗАБАВА

Викенд тарифа: Највисоката зграда во светот стана билборд за Porsche Taycan

Викенд тарифа: Највисоката зграда во светот стана билборд за Porsche Taycan

Џиновскиот дигитален билборд направен врз Бурж Калифа од страна на Porsche, а наменет за Taycan, воопшто не било лесно да…
Викенд тарифа: Rimac искрши два скапоцени C_Two прототипи

Викенд тарифа: Rimac искрши два скапоцени C_Two прототипи

Електричниот суперспортски автомобил Rimac C_Two со цена од 2,2 милиони евра спаѓа меѓу најскапите модели на светот, но и ваквите…
Викенд тарифа: Kога во Ferrari ќе се исклучат безбедносните системи

Викенд тарифа: Kога во Ferrari ќе се исклучат безбедносните системи

Безбедносните системи во суперспортските автомобили постојат со причина, а претпазливоста при возењето е од особена важност. Оние кои не се…
Викенд тарифа: Mini по грешка влета на патека среде трка

Викенд тарифа: Mini по грешка влета на патека среде трка

Трката, на која учествуваа само Mercedes-Benz модели, си течеше најнормално се додека еден бел Mini Cooper не се најде на…
Викенд тарифа: Возачите на Alfa F1 работат на Giulia GTA и GTAm

Викенд тарифа: Возачите на Alfa F1 работат на Giulia GTA и GTAm

Високо перформансниот модел на Alfa Romeo, Giulia GTA, долго време се чека на пазарот, но на чекањето е речиси готово…
Викенд тарифа: F1 возачот Ландо Норис ја тестира McLaren Elva

Викенд тарифа: F1 возачот Ландо Норис ја тестира McLaren Elva

Хиперавтомобилот на McLaren се напојува со 4,0-литарски битурбо V8 мотор кој испорачува 815 КС и 800 Nm. На хартија, може…
Викенд тарифа: Најлошото претекнување некогаш

Викенд тарифа: Најлошото претекнување некогаш

Метежот во сообраќајот е составен дел од секојдневието, така што нервозите и избрзаните потези никогаш не се паметна работа. Нормално,…
Викенд тарифа: Rolls-Royce Cullinan на песочните дини во Дубаи

Викенд тарифа: Rolls-Royce Cullinan на песочните дини во Дубаи

Rolls-Royce е синоним за луксуз и префинетост, а моделот Cullinan и покрај тоа што е чистокрвен SUV, ретко кој ќе…
Викенд тарифа: Забавна трка на BMW M3 и M4 во официјално видео

Викенд тарифа: Забавна трка на BMW M3 и M4 во официјално видео

Дејството во видеото кое го објави BMW за M3 и M4 се одвива во пристаништето во Копер, Словенија и започнува…
Викенд тарифа: Lambo дуел меѓу Aventador SVJ и Huracan Performante

Викенд тарифа: Lambo дуел меѓу Aventador SVJ и Huracan Performante

Lamborghini Aventador SVJ е феноменален примерок на суперавтомобил кој се напојува со атмосферски 6,5-литарски V12 мотор кој произведува 770 КС…
Back to top button