ТЕСТОВИ

Тест Citroën C4: Trè chic

Тест Citroën C4: Trè chic

Француската марка е позната по своите стилски и екстравагантни изразувања во поглед на дизајнот, а за тоа има повеќе примери…
Краток тест Peugeot 3008: Сериозно моќен избор

Краток тест Peugeot 3008: Сериозно моќен избор

За прв пат преставен на авто салонот во Париз 2016 година моделот 3008 донесе потполно нов вид свежина во понудата…
Краток тест Alfa Romeo Giulietta: Автомобилска пасија од Апенините

Краток тест Alfa Romeo Giulietta: Автомобилска пасија од Апенините

Иако не станува збор за нов модел, Alfa Romeo Giulietta и понатаму успева да плени со својот безвременски стил. Од…
Тест Jeep Compass 4xe: Хибридната офанзива започнува

Тест Jeep Compass 4xe: Хибридната офанзива започнува

Американците во последните години го зајакнуваат своето присуство на европско тло, интересот најпрво го подгреа симпатичниот градски модел Renegade на…
Тест Jeep Renegade Night Eagle: Создавање на нови вредности

Тест Jeep Renegade Night Eagle: Создавање на нови вредности

Најмалиот преставник на Jeep е воедно и најпродаваниот модел што доаѓа од портфолиото на американската марка на европскиот континент. Успехот…
Тест DFSK Seres 3: Возење на висок напон

Тест DFSK Seres 3: Возење на висок напон

Бидејќи на повеќето од вас не ви звучат познато имињата Seres 3 и DFSK ќе нафрлиме неколку податоци кои би…
Краток тест Fiat 500X: Стилот како предност

Краток тест Fiat 500X: Стилот како предност

Наменет за оние кои обичниот модел 500 не може да им ги исполни нивните секојдневните потреби, компанијата Fiat нуди алтернатива…
Тест Dacia Sandero Stepway: Авантуристички дух

Тест Dacia Sandero Stepway: Авантуристички дух

Кога францускиот производител Renault стана сопственик на Dacia никој со сигурност не можеше да предпостави дека за краток период од производните хали…
Тест Mahindra KUV 100: Мини урбан SUV за градски предизвици

Тест Mahindra KUV 100: Мини урбан SUV за градски предизвици

Иако Mahindra го нарекува моделот KUV 100, SUV или теренец, сепак станува збор за мини хечбек модел кој е поставен…
Тест Lexus ES 300h: Блесок од далечниот исток

Тест Lexus ES 300h: Блесок од далечниот исток

Од своето појавувањето во автомобилскиот свет Lexus го преставува своето видување за автомобилски луксуз. Како вистински преставник на марката, изведбата…
Back to top button