НОВИТЕТИ

Новиот Seat Leon без камуфлажа непосредно пред промоцијата

Новиот Seat Leon без камуфлажа непосредно пред промоцијата

Вечерва ќе имаме шанса да ја видиме премиерата на четвртата генерација на Seat Leon, но на ден пред официјалната премиера…
Возевме Renault Captur: Препознатливиот градски SUV во ново руво

Возевме Renault Captur: Препознатливиот градски SUV во ново руво

Пионерот во сегментот на градски SUV возила, моделот Renault Captur за прв пат беше преставен во 2013 година. По 7…
Subaru официјално го претстави концептниот електричен кросовер

Subaru официјално го претстави концептниот електричен кросовер

Јапонскиот производител на возила Subaru дизајнираше концепт сличен на моделите на Tesla и го претстави пред избрана група на новинари.…
Mercedes-Benz ја најави редизајнирата E класа

Mercedes-Benz ја најави редизајнирата E класа

Актуелната генерација на Mercedes E класа дебитираше во 2016 година, а во текот на оваа ќе биде унапредена, како во…
Електричниот Renault Twingo Z.E. пристигнува оваа година

Електричниот Renault Twingo Z.E. пристигнува оваа година

Renault го потврди доаѓањето на електричниот градски автомобил Twingo Z.E. со престојните E-Tech хибридни и plug-in хибридни возила. Француската компанија…
Nissan LEAF Nismo RC дебитираше во Европа

Nissan LEAF Nismo RC дебитираше во Европа

Компанијата Nissan за првпат во Европа го претстави својот нов тркачки концепт, втората генерација на Nissan LEAF Nismo RC, на…
Golf GTI и GTD ќе дебитираат на саемот во Женева

Golf GTI и GTD ќе дебитираат на саемот во Женева

Volkswagen официјално соопшти дека годинава во Женева ќе претстави две перформансни варијанти на Golf, и тоа оние кои ги носат…
Audi го претстави освежениот S4: Повеќе стил за помалку пари

Audi го претстави освежениот S4: Повеќе стил за помалку пари

Audi ја обновува целокупната своја понуда за 2020 година, вклучително и спортскиот модел S4, кој се одликува со турбо погон…
Porsche ги претстави новите 718 GTS 4.0 верзии на Cayman и Boxster

Porsche ги претстави новите 718 GTS 4.0 верзии на Cayman и Boxster

Неколку месеци минаа откако Porsche ги претстави најмоќните верзии на Cayman GT4 и 718 Spyder во историјата, напојувани со 4,0-литарски…
Genesis GV80 конечно го дочека своето деби во Сеул

Genesis GV80 конечно го дочека своето деби во Сеул

Долго време Genesis работеше на моделот GV80, велат дека во него вложиле голема сума на пари и уште повеќе време…
Back to top button
Close