НОВИТЕТИ

BMW го претстави својот прв електричен SUV, iX3

BMW го претстави својот прв електричен SUV, iX3

Електричниот SUV на BMW е базиран на актуелната генерација на X3 и во себе ја содржи петтата генерација на eDrive…
Maserati објави две нови тизер видеа за хибридниот Ghibli

Maserati објави две нови тизер видеа за хибридниот Ghibli

Maserati Ghibli Hybrid пристигнува на 16 јули, а по тој повод италијанската компанија одлучи да сподели барем дел од изгледот…
Ford официјално го претстави новиот Bronco

Ford официјално го претстави новиот Bronco

Новиот Ford Bronco конечно се појави пред јавноста, оживувајќи го едно од најлегендарните имиња во историјата на овој американски производител.…
Произведен првиот примерок на Aston Martin DBX

Произведен првиот примерок на Aston Martin DBX

Историјата на Aston Martin DBX започна во 2015 година, кога Aston Martin го започна развојниот програм, а физичките тестови започнаа…
Ares Design го претстави својот Panther ProgettoUno

Ares Design го претстави својот Panther ProgettoUno

Panther ProgettoUno се смета за модерен De Tomaso Pantera, а своето официјално деби го имаше на Concorso d’Eleganza во 2019…
Lamborghini го претстави новиот хибриден Sian Roadster

Lamborghini го претстави новиот хибриден Sian Roadster

Lamborghini Sian Roadster ќе биде произведен во само 19 примероци, но проблемот е што оваа ултра ограничена серија која пристигнува…
Cupra го претстави својот електричен хот хеч el-Born

Cupra го претстави својот електричен хот хеч el-Born

Подбрендот на шпанскиот производител го претстави новиот електричен хечбек Cupra el-Born. Самостојниот подбренд на Seat ќе стане првиот кој ќе…
Новиот Audi Q4 Sportback e-Tron концепт официјално претставен

Новиот Audi Q4 Sportback e-Tron концепт официјално претставен

Audi Q4 e-Tron Sportback е кросовер купе верзија на Q4 e-Tron концептот, а се одликува со спортска предница со целосно…
Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

По Octavia RS iV plug-in хибридниот модел, сега, Škoda ги лансираше традиционалните бензин и дизел варијанти на 2020 Octavia RS,…
Audi ги претстави перформансните e-Tron S и e-Tron Sportback

Audi ги претстави перформансните e-Tron S и e-Tron Sportback

Базирани на регуларните модели, Audi e-Tron со S ознака и e-Tron Sportback се водат како првите автомобили со широка потрошувачка…
Back to top button
Close