САЕМИ

Лос Анџелес 2019: Hyundai со преглед на иднината преку Vision T SUV

Лос Анџелес 2019: Hyundai со преглед на иднината преку Vision T SUV

Освен тоа дека се работи за plug-in хибриден автомобил, компанијата не прецизираше никакви карактеристики поврзани со внатрешност како и погонските…
Лос Анџелес 2019: Volkswagen со 480 КС на Baja 1000

Лос Анџелес 2019: Volkswagen со 480 КС на Baja 1000

Volkswagen на Baja 1000 во Class 7 – Open Production Limited, ќе настапи со модифицираниот Atlas Cross Sport R, кој…
Лос Анџелес 2019: Audi RS Q8 со V8 и 591 КС

Лос Анџелес 2019: Audi RS Q8 со V8 и 591 КС

На врвот на SUV листата на Audi, новиот RS Q8 е придвижуван од 4,0 литарски двоен-турбо-напојуван V8 мотор, кој испорачува…
Лос Анџелес 2019: Kia го освежи Niro Hybrid

Лос Анџелес 2019: Kia го освежи Niro Hybrid

Споредено со моделот во заминување, новиот Kia Niro Hybrid има редизајнирани предни и задни браници, LED дневни светла, LED задните…
Лос Анџелес 2019: BMW го електрифицира кросоверот X3

Лос Анџелес 2019: BMW го електрифицира кросоверот X3

Plug-in хибридниот кросовер BMW X3 xDrive30e ќе излезе во продажба следниот месец во Европа, а американските клиенти ќе ги достигне…
Лос Анџелес 2019: ID. Space Vizzion нов член на ID. Family

Лос Анџелес 2019: ID. Space Vizzion нов член на ID. Family

Целосно електричниот концепт наликува повеќе на спортски караван отколку на кросовер, а всушност претставува преглед на производен модел наменет за…
Лос Анџелес 2019: Toyota со plug-in верзија на RAV4

Лос Анџелес 2019: Toyota со plug-in верзија на RAV4

Спремен да излезе во продажба од наредно лето, RAV4 Prime презема сè што е добро во врска со стандардниот модел…
Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Како поспортска верзија на стандардниот e-tron, новиот Sportback претставува стилско кросовер-купе со електричен погон. Предниот крај е веднаш препознатлив со…
Kia го промовираше своето ново концептно возило Futuron

Kia го промовираше своето ново концептно возило Futuron

Концептот Futuron е опишан како прогресивен електричен SUV купе. Според соопштението, во концептот се комбинира елегантни пропорции со чисти форми…
Токио 2019: Концептен нано целулозен суперавтомобил

Токио 2019: Концептен нано целулозен суперавтомобил

Возилото доаѓа од конзорциум од 22 јапонски универзитети, истражувачки институти и добавувачи на корпорации, основани во 2016 година од страна…
Back to top button
Close