САЕМИ

Шангај 2019: Honda со предлози за електричната иднина на Кина

Шангај 2019: Honda со предлози за електричната иднина на Кина

Со негова помош од брендот ни демонстрира што можеме да очекуваме од нивниот целосно електричен предлог наменет за кинескиот автомобилски…
Шангај 2019: Светска премиера за Porsche Cayenne Coupe

Шангај 2019: Светска премиера за Porsche Cayenne Coupe

Кинескиот автомобилски пазар е витален за легендарната марка Porsche, каде генерираат над 80.000 продажби во текот на една година. Porsche…
Шангај 2019: Hyundai со нов субкомпактен кросовер

Шангај 2019: Hyundai со нов субкомпактен кросовер

Корејскиот автомобилски производител го избра шоуто во Шангај како место за глобалното деби на својот целосно нов Hyundai ix25. Исто…
Шангај 2019: Светска премиера за Peugeot 508L PHEV

Шангај 2019: Светска премиера за Peugeot 508L PHEV

Новиот 508L PHEV е уште еден чекор кој го прави Peugeot следејќи ја стратегијата за електрификација на моделот и портфолиото,…
Шангај 2019: Renault City K-ZE електричен SUV

Шангај 2019: Renault City K-ZE електричен SUV

Од француската марка исто така соопштија, дека до 2022 година, 9 нејзини автомобили ќе се произведуваат во Кина, а поголемиот…
Шангај 2019: Aston Martin почна со нарачки за електричниот Rapide E

Шангај 2019: Aston Martin почна со нарачки за електричниот Rapide E

Автомобилот дебитира во предпроизводствена верзија за време на меѓународниот саем во Шангај и ќе биде произведен во лимитирана серија од…
Шангај 2019: Концептниот „Baby G-Wagen“ на Mercedes

Шангај 2019: Концептниот „Baby G-Wagen“ на Mercedes

На штандот на Mercedes на саемот во Шангај, како поднова на SUV сегментот дебитираше новиот концептен модел GLB. Компактниот Baby G-Wagen…
Volkswagen ќе покаже нов кросовер во Шангај

Volkswagen ќе покаже нов кросовер во Шангај

Автомобилот е резултат на цврстата одлука на Volkswagen да понуди кросовер во секој сегмент на пазарот. Новиот кросовер го задржува…
Kia со нов „лут“ кросовер во Њујорк

Kia со нов „лут“ кросовер во Њујорк

Само една буква го разликува од името на прочуените лути пиперки Хабанеро (Capsicum chinense Habanero Group), кои се сметаат за…
Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Германскиот гигант на шоуто во Шангај официјално го претстави својот нов електричен SUV модел, концептниот Volkswagen ID. Roomzz. Со должина…
Back to top button
Close