СПОРТ

Formula 1 календарот променет, сезоната стартува во Бахреин

Formula 1 календарот променет, сезоната стартува во Бахреин

Неколку промени се направени во календарот за Formula 1 за новата сезона, кој официјално беше ревидиран за да се исклучи…
Први проблеми за F1 во 2021, трката во Австралија неизвесна

Први проблеми за F1 во 2021, трката во Австралија неизвесна

Пандемијата на коронавирусот се уште не е завршена, иако сите тоа го посакуваме и можеби потсвесно го мислевме со влегувањето…
Aston Martin објави тизер за своето враќање во Formula 1

Aston Martin објави тизер за своето враќање во Formula 1

По цели 60 години Aston Martin се враќа во Formula 1, а дебито на британскиот производител е закажано за 21…
Subaru го покажа BRZ Super GT

Subaru го покажа BRZ Super GT

Подготвен да се натпреварува во Super GT300 класата, новиот Subaru BRZ Super GT се карактеризира со агресивен екстериер со перки…
Викенд тарифа: „Афтер-ворк“ со Хамилтон и AMG One

Викенд тарифа: „Афтер-ворк“ со Хамилтон и AMG One

Хиперавтомобилот Mercedes-AMG One е подготвен да пристигне следната година, а Луис Хамилтон не можеше да издржи и седна зад управувачот…
Porsche го претстави новиот 911 GT3 Cup

Porsche го претстави новиот 911 GT3 Cup

Уште од 1990 година, Porsche 911 GT3 Cup претставува „златен стандард“ за трките и е омилен и меѓу аматерските и…
Традицијата продолжува, Шумахер во Formula 1 од 2021 година

Традицијата продолжува, Шумахер во Formula 1 од 2021 година

Јуниорот на Ferrari Мик Шумахер, кој е син на легендарниот Михаел Шумахер, од следната сезона ќе дебитира во Formula 1…
Volkswagen става крај на сите свои мотоспорт активности

Volkswagen става крај на сите свои мотоспорт активности

Германскиот гигант Volkswagen става крај на својата мотоспорт програма, а според нив, причината за таквиот потег е „потребните сили за…
Audi со тизер го најави екстремното возило за Dakar 2022

Audi со тизер го најави екстремното возило за Dakar 2022

Audi го најави својот „иновативен прототип“ чие име се уште не е обелоденето, а ќе биде наменет за учество на…
Peugeot Sport со успех ја заокружи сезоната

Peugeot Sport со успех ја заокружи сезоната

Последниот викенд за Peugeot Sport Customer Racing беше целосно во согласност со 2020 година каде и покрај веќе познатите последици…
Back to top button