СПОРТ

Слабо издание на македонските возачи на Хунгароринг

Слабо издание на македонските возачи на Хунгароринг

Во втората трка Давидовски беше 18-ти, а Стефановски се откажа по само пет извозени круга. Македонските возачи брзо ќе го…
Маестрално возење на Маркез во Асен

Маестрално возење на Маркез во Асен

Тој ја имаше и пол позицијата, но уште од самиот старт на чело на колоната се најде возачот на Ducati,…
Верстапен победи во Австрија, дебакл за Mercedes

Верстапен победи во Австрија, дебакл за Mercedes

Натпреварувањето имаше многу возбудувања од почетокот до самиот крај, но секако ќе остане забележано каде Mercedes доживеа комплетен крах, бидејќи…
Електричниот Volkswagen го сруши рекордот на Pikes Peak

Електричниот Volkswagen го сруши рекордот на Pikes Peak

Ромен Дума ја освои легендарната трка постигнувајќи неверојатен резултат, што претставува не само рекорд за електрични автомобили, туку меѓу сите…
Добро е што тргна!

Добро е што тргна!

Меѓу оние кои посакува блесок на спортот како некогаш на овие простори е веќе искусниот и прекален ас, Мики Лазаревски.…
Повторно празник за автомобилскиот спорт на Водно

Повторно празник за автомобилскиот спорт на Водно

На падините на Водно по неколкугодишна пауза повторно мирис на октаните и бревтање на коњите од машините подготвени за Македонскиот…
Лоренцо конечно победи со Ducati

Лоренцо конечно победи со Ducati

Ова е прв успех на Шпанeцот со италијанскиот тим, на кој му се придружи минатата година. Лоренцо ја постигна својата…
Рикардо најдобар низ улиците на Монте Карло

Рикардо најдобар низ улиците на Монте Карло

Втор и трет завршија Себастијан Фетел на Ferrari и Луис Хамилтон на Mercedes. Беше очигледно дека Австралианецот има проблеми со…
Виктор 15-ти, а Иџе 16-ти во втората трка во Зандворт

Виктор 15-ти, а Иџе 16-ти во втората трка во Зандворт

Во втората трка од рундата во Зандворт, во Холандија, Виктор Давидовски се пласира на 15-то, а Игор Стефановски веднаш зад…
Лесна победа на Меркез по грешките на Довициозо и Зарко

Лесна победа на Меркез по грешките на Довициозо и Зарко

По одличниот старт на Лоренцо и Маркез, Шпанците за кратко ја поведоа трката, но со одличен маневар на прекален ас,…
Back to top button