AВТОПЛУС : За нас Маркетинг Контакт

Автоплус

„Фатен на дело“ Ferrari 488 GTE

Папараци успеаја да го „уловат“ во објективите на своите камери камуфлираниот прототип на тркачкото купе Ferrari 488 GTE, создаден врз основа на новиот супер автомобил 488 GTB.

Кинезите подготвуваат конкурент на Tesla

Кинеската компанија Leshi понуди интересни фотографии од иден електричен автомобил, кој ќе се составува во Кина. Компанијата е сопственост на локалниот милијардер Џиа Јоетинг, кој веќе одвои 1.2 милијарди долари за проектот.

TVR ги распродаде сите копии од новиот модел

Британскиот производител TVR најави дека сите примероци од новиот V8 спортски модел на компанијата се распродадени. Информацијата е особено интересна, бидејќи предметното возило сеуште не е претставено, а вкупната бројка, за која станува збор, е точно 250 копии.

Франкфурт 2015: Нови детали за Suzuki Baleno

Suzuki понуди нови елементи околу новиот Baleno, односно пушти нови фотографии на моделот, кој ќе видиме за време на салонот во Франкфурт, во средината на месецов.

Ford со посебен систем за нарачки на новиот GT

Оние кои сакаат да се здобијат со најактуелниот спортски предлог на Ford - супер моделот GT, ќе треба да поминат низ специјална анкета за одобрување на нарачката.

Новата BMW 5 со многу технологии од „седумката“

Кога следната генерација на BMW 5 ќе се појави кон крајот на идната година, моделот ќе биде лансиран со куп технологии, преземени од поголемата „седумка“, која беше претставена неодамна.

Франкфурт 2015: Деби за европскиот Mitsubishi Outlander PHEV

Mitsubishi подготви европска верзија на обновениот хибриден модел Outlander PHEV, чие деби за јавноста е закажано за време на автосалонот во Франкфурт.
во најновиот број на
Во најновото издание на најстарата ревија за автомобили кај нас, можете да прочитате што донесува втората национална стратегија на Република Македонија за унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата 2015-2020,за историските мигови за електромобилноста на овие простори, новините во работењето на ЈСП, подготвеноста на сервисот на Ми-Да Моторс да му излезе во пресрет на секој фордов клиент... Проверете колку беше возбудливо во Британија на традиционалниот фестивал на брзината Good Wood и најкомплексната ридска трка на Pikes Peak во Колорадо... Дознајте зошто се потребни само 57 денари за 160 километри, со право ли има Nissan адут за компактната класа, а Mazda за влезница во друштво на „лилипутанците“..., запловете повторно со нас во светот на модата, здравиот живот, ексклузивноста..., а Авто Плус и овој пат на лице место на екстемно жешките возбудувања во повеќе сфери- директно од Грција!

Вести

 • Škoda Superb со раст од 102% во Западна Европа Škoda објави дека изминатиот месец, кога е во прашање продажбата на компанијата, евидентиран е рекорден јули. Од компанијата велат дека побарувачката за...
 • Шефот на Aston Martin се „пошегува“ со Tesla Енди Палмер, CEO на Aston Martin, ја коментираше најноватата фабричка доработка за Tesla Model S. Станува збор за опцијата Ludicrous на електричниот модел која овозможува...
 • Поевтинуваат нафтените деривати Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика следува поевтинување на нафтените деривати. Од ноќеска на полноќ бензините ќе се точат по цена...
Flash
Новитети
Новата BMW 5 со многу технологии од „седумката“ Кога следната генерација на BMW 5 ќе се појави кон крајот на идната година, моделот ќе биде лансиран со куп технологии, преземени од поголемата „седумка“, која беше претставена неодамна.
повеќе
Саеми
Франкфурт 2015: Деби за европскиот Mitsubishi Outlander PHEV Mitsubishi подготви европска верзија на обновениот хибриден модел Outlander PHEV, чие деби за јавноста е закажано за време на автосалонот во Франкфурт.
повеќе
Интересно
TVR ги распродаде сите копии од новиот модел Британскиот производител TVR најави дека сите примероци од новиот V8 спортски модел на компанијата се распродадени. Информацијата е особено интересна, бидејќи предметното возило сеуште не е претставено, а вкупната бројка, за која станува збор, е точно 250 копии.
повеќе
Македонија
Деби за обновениот Mitsubishi Outlander и новиот L200 Македонскиот импортер за Mitsubishi, Мак АутоСтар, на посебна презентација за медиумите ги претстави обновениот Outlander и новата генерација на L200
повеќе
Flash

Интервју

Игор Јанушев, директор на ЈСП Скопје Стартува електронската картичка

Во наредните пет месеци ќе имаме тест период во кој ќе може да се патува и плаќа според сегашниот систем, но и да се користат електронските билети. А од нова година ќе биде само по електронски пат за што е изготвен цел систем.                          ...
прочитај повеќе

Анкета

Колку повеќе сте подготвени да потрошите за да возите целосен или plug-in електричен автомобил ?

Flash

Календар на настани

п в с ч п с н
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30