AВТОПЛУС : За нас Маркетинг Контакт

Автоплус

Концептот Tata Kite е веќе официјално сериската Tata Zica

Tata Motors  го претстави официјално новиот мал модел Zica кој тргнува на пазарот во Индија во јануари 2016 година.

Од Торино официјално претставен новиот FIAT Tipo

По светската премиера на концептот FIAT Aegea минатиот мај во Истанбул и како сериска изведба со името Tipo за Европа, во Дубаи, возилото беше официјално претставено под слоганот - Born to be a Sedan

McLaren нема да прави ривал на Porsche Cayman

McLaren нема намера да создава модел кој би бил директен ривал на Porsche Cayman. Ова го изјави главниот дизајнер на британската марка Роберт Мелвил, кој појасни дека приоритетни модели на McLaren ќе останат 540С и 570S кои се ривали на Porsche 911.

Volkswagen почна со тестовите на ѕверката Golf GTI Clubsport

На автосалонот во Франкфурт во септември Германците покажаа прототип на моделот, а веќе не е тајна дека се подготвува сериската изведба. Тестовите се одвиваат на патеката Алгарве во јужна Португалија, на која испитуваат голем број автопроизводители во овој период, поради благата клима.

Почеток на производството на Bentley Bentayga

Bentley објави дека во фабриката на компанијата во Велика Британија бил произведен првиот претставник на луксузниот теренец на брендот Bentayga. Од компанијата велат дека првите испораки на клиенти ќе бидат реализирани во јануари следната година.

Lamborghini може ќе произведе Egoista?

Еден од најдобрите и уникатни прототипи на „разјарениот италијански бик“ - Lamborghini можеби ќе стане реалност. Неодамна од компанијата ја патентираа трговската марка на Egoista, а во неа е вклучен и делот „автомобили и возила“.

„Уловена“ новата Fiesta на тестирањата

Следната генерација на популарниот модел Ford Fiesta треба да се појави во 2017 година, а папараците веќе пресретнаа прототип на автомобилот, кој ги прави првите тест километри. Станува збор за предсериски примерок, кој не би требало да ги открива промените во дизајнот на возилото.
во најновиот број на
Новиот број со актуелни теми во секое поле од машкиот свет. Игор Стефановски-Иџе со прашањето да се биде или не? Ќе направи ли кариерен скок со настап на европските кружни трки... Дали Македонскиот пазар стравува од светската афера „Дизелгејт“... Погледнете ги новините кои ги красат салоните на Македонските импортери... Од македонската сцена ве носиме на авто-салонот во Tokyo. Покрај технологијата, погледнете го и гламурот, луксузот и раскошот на Азискиот пазар... Додека во Tokyo се преставуваа нови модели, во Las Vegas се презентираа нивни модификации... Не застануваме тука. Во изминатиот период возевме Bentley Continental GT, Mini JWC и Nissan X-Trail. Ви ги пренесуваме во целост импресиите од патувањата низ Европа... Да се вратиме малку дома. Ви ги претставуваме Audi Q7, Skoda Suberb и Hyundai Tucson. Ова се автомобили со кои поминавме неколку километри по скопските улици... Покрај автомобилите видете ги и страниците каде на М Магазинот. Од нив можете да украдете модно парче од Џејмс Бонд, одберете нешто од актуелните гаџети или пак да научите кои вежби ви се потребни додека сте на патување. За крај исплакнете ги очите со ангелите на Victoria Secret и очекувајте го следниот број...

Вести

 • Вкупно 1.5-милиони Fiat 500 Малиот и симпатичен модел на компанијата, кој е реинкарнација на класичната 500, слично на Mini, стана вистински продажен хит. Автомобилот со сериски бро...
 • Volvo ги заштити имињата C40 и C60 Volvo можеби ќе се врати во класа на купе изведби, откако ги заштити имињата C40 и C60 во патентно биро во САД. Швеѓаните се зафатени со лансирање на модели кои...
 • Škoda со 88.500 испораки минатиот месец Škoda објави дека продажбата на компанијата во изминатиот месец достигна ниво од 88.500 единици на глобално ниво. Иако намалувањето од 2,7% во споредба со...
Flash
Новитети
Од Торино официјално претставен новиот FIAT Tipo По светската премиера на концептот FIAT Aegea минатиот мај во Истанбул и како сериска изведба со името Tipo за Европа, во Дубаи, возилото беше официјално претставено под слоганот - Born to be a Sedan
повеќе
Саеми
Гуангжу 2015: Roewe Vision-R Concept - кинеска визија На автосалонот во Гуанжу кинеската марка Roewe претстави спектакуларен концепт седан со ознака Vision-R. Машината дава идеја како ќе изгледа новиот модел предводник на брендот, кој треба да го замени сегашниот Roewe 950.
повеќе
Интересно
Volkswagen почна со тестовите на ѕверката Golf GTI Clubsport На автосалонот во Франкфурт во септември Германците покажаа прототип на моделот, а веќе не е тајна дека се подготвува сериската изведба. Тестовите се одвиваат на патеката Алгарве во јужна Португалија, на која испитуваат голем број автопроизводители во овој период, поради благата клима.
повеќе
Македонија
Порше Македонија -десет години на патот на успехот Македонскиот импортер за програмата на возилата на Volkswagen Group одбележува редок јубилеј, една деценија развој на компанијата на овие простори. Јубилејот одбележан на спектакуларен начин со претставување на новата генерација на бестселерот Ауди А4
повеќе
Тестови
Suzuki Vitara 1.6VVT 4WD AllGrip: Враќање во иднината Со четвртата генерација на Vitara, која од неодамна е во понуда на пазарите, Јапонците се обидуваат како во филмот на Замецкис, да не вратат во минатото за да ја видиме иднината. Токму така, од Suzuki се вратија на изворната концепција
повеќе

Интервју

Марко Јовановски, ген. директор на М Кар Најважно од сè - да се врати довербата!

BMW беше бренд кој до пред неколку години беше водечка премиум марка, како на светско рамниште, така и во Македонија, но поради некои недоследности неговите позиции беа разнишани и дојде до непосакуван застој во дистрибуцијата на возила, но М Кар е веќе тука да надополни сé...
прочитај повеќе
Flash

Анкета

Колку повеќе сте подготвени да потрошите за да возите целосен или plug-in електричен автомобил ?

Flash

Календар на настани

п в с ч п с н
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31