НАСЛОВНА

Ново поскапување на цените на горивата во државава

Ново поскапување на цените на горивата во државава

РКЕ во согласност со својата методологија за пресметување на цените, се одлучи за ново поскапување на горивата во нашата држава.…
Целосно новиот Fiat 500XL ќе ги замени 500X и 500L

Целосно новиот Fiat 500XL ќе ги замени 500X и 500L

SUV и MPV верзиите на актуелниот Fiat 500 се наоѓаат на пазарот од 2014, односно 2012 година. 500X претставува силен…
Mercedes со фотографија ја најави новата S-класа

Mercedes со фотографија ја најави новата S-класа

Meet Mercedes Digital е нова „онлајн“ комуникациска платформа. Компанијата ќе ја користи на редовно ниво за споделување на детали околу…
Hyundai со прв официјален тизер за „новиот“ Santa Fe

Hyundai со прв официјален тизер за „новиот“ Santa Fe

Иако треба да претставува „фејслифт“, односно да помине низ стандардното освежување во средината од својот животен век, корејскиот производител ќе…
Volkswagen размислува да го понуди подбрендот Jetta и во Европа?

Volkswagen размислува да го понуди подбрендот Jetta и во Европа?

Називот Jetta има сопствен печат, а денеска претставува еден од најпопуларните моделни линии и нискобуџетен подбренд наменет исклучиво за кинескиот…
Редизајнираниот Hyundai i30 се симна од производните ленти

Редизајнираниот Hyundai i30 се симна од производните ленти

Фабричкиот погон во Чешка Репбулика е клучната локација на Hyundai кога станува збор за моделот i30, бидејќи е во состојба…
Renault Megane RS Trophy-R со нов рекорден круг на Нирбургринг

Renault Megane RS Trophy-R со нов рекорден круг на Нирбургринг

Со време од 7 минути и 40 секунди, Renault Megane RS Trophy-R постави нов рекорд во конкуренција на автомобили со…
Шарл Леклер и SF90 Stradale со главните улоги во филмот Randez-vous

Шарл Леклер и SF90 Stradale со главните улоги во филмот Randez-vous

Со оглед на тоа дека овој викенд требаше да се одржи Formula 1 трката во Монте Карло, но истата е…
Fiat подготвува SUV во семејството Tipo и наследник на Punto

Fiat подготвува SUV во семејството Tipo и наследник на Punto

Fiat ќе ја проширува понудата на Tipo со повеќе нови верзии, а меѓу нив ќе се најдат и кросовер/SUV понудата.…
Викенд тарифа: Нова трка, нови возбудувања – Porsche, Audi RS и Alfa Quadrifoglio

Викенд тарифа: Нова трка, нови возбудувања – Porsche, Audi RS и Alfa Quadrifoglio

Во оваа трка на мегдан се најдоа Porsche Macan Turbo со 2,9-литарски турбо V6 мотор кој испорачува 440 КС и…
Back to top button
Close