НАСЛОВНА

Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Како поспортска верзија на стандардниот e-tron, новиот Sportback претставува стилско кросовер-купе со електричен погон. Предниот крај е веднаш препознатлив со…
Aston Martin DBX, импозантен SUV кој зрачи со раскош

Aston Martin DBX, импозантен SUV кој зрачи со раскош

Како прв SUV модел на Aston Martin, DBX е основан на принципите на убавина, луксуз и возна динамика, поттикнат од…
Honda го претстави новиот CBR1000RR-R Fireblade

Honda го претстави новиот CBR1000RR-R Fireblade

Fireblade CBR1000RR-R е целосно обновен и е дизајнирана за употреба на тркачки патеки. Новиот Honda Fireblade е долг 2100 mm,…
Започна производството на BMW M8 Gran Coupe

Започна производството на BMW M8 Gran Coupe

Во оваа фабрика дневно се произведуваат 1.500 автомобили меѓу кои M8 Gran Coupe, M8 Coupe, M8 Cabrio, Серија 7, 6,…
Новиот Mini JCW GP со премиера на саемот во Лос Анџелес

Новиот Mini JCW GP со премиера на саемот во Лос Анџелес

Серијата е ограничена на 3.000 примероци, со цена од 34.995 фунти за пазарот во Велика Британија. Агресивна надворешност, со впечатливи…
Climbkhana 2: Кен Блок објави видео од „Road to Heaven”

Climbkhana 2: Кен Блок објави видео од „Road to Heaven”

Комплицираната патека која има 99 кривини е лоцирана на планината Тјанмен во Кина со врв кој е на надморска височина…
Тест VW Passat GTE: Транзиција кон комплетна електрична иднина

Тест VW Passat GTE: Транзиција кон комплетна електрична иднина

Од таа причина VW одлучи да му посвети повеќе внимание на седанот кој господари во класата на бизнис лимузини и…
BMW Серија 7 доаѓа со електрифициран погон

BMW Серија 7 доаѓа со електрифициран погон

На приколка, заедно со други BMW модели, автомобилот кој најверојатно ќе се вика i7, има налепница „Electric Test Vehicle“ и…
Пристигна новата генерација на Mitsubishi L200

Пристигна новата генерација на Mitsubishi L200

По речиси 40 години на пазарот, Mitsubishi L200 брои продажба од цели 4,7 милиони примероци, а Mitsubishi Motors Corporation во…
Потенки ѕидови за компонентите од возилата

Потенки ѕидови за компонентите од возилата

Со употреба на нов процес развиен од BASF и STR Automotive, рамните компоненти изработени од полиуретан со кратки влакна, сега…
Back to top button
Close