НАСЛОВНА

Редизајнираниот Peugeot 3008 официјално претставен

Редизајнираниот Peugeot 3008 официјално претставен

Peugeot 3008 го доби својот фејслифт на средина од својот „животен век“, а највпечатливата промена кај францускиот SUV се наоѓа…
Летечкиот автомобил на SkyDrive со успешен човечки тест

Летечкиот автомобил на SkyDrive со успешен човечки тест

Возилото, кое попрецизно е опишано како eVTOL или Electric Vertical Takeoff and Landing возило наместо летечки автомобили, е изработено од…
Porsche планира уште помоќна хибридна Panamera

Porsche планира уште помоќна хибридна Panamera

Porsche со освежувањето направи и неколку промени кај понудата за Panamera, па така сега ја воведе целосно новата Panamera Turbo…
Бензините поскапуваат, дизелот останува ист

Бензините поскапуваат, дизелот останува ист

Откако минатата недела нафтените деривати останаа со непроменета цена, Регулаторната комисија за енергетика, во согласност со нивната методологија за пресметување…
Maserati со ново видео ја продолжи тизер кампањата за MC20

Maserati со ново видео ја продолжи тизер кампањата за MC20

Maserati претходно годинава потврди дека нивниот нов спортски модел ќе ја понесе ознаката MC20, што претставува скратеница за Maserati Corse…
TechArt направи специјален третман за Porsche 911 кабрио

TechArt направи специјален третман за Porsche 911 кабрио

  Беше прашање на време кога тјунерите ќе започнат со модификациите на новата 992 генерација на Porsche 911 Иако можеби…
Spyker „воскреснува“, нови модели доаѓаат во 2021

Spyker „воскреснува“, нови модели доаѓаат во 2021

Spyker Group ги здружи своите сили со мотоспорт компанијата BR Engineering, SMP Racing и Milan Morady маркетиншката компанија. BR Engineering…
Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Roma се напојува со 3,9-литарскиот битурбо V8 мотор на Ferrari со 620 КС и 760 Nm максимален вртежен момент. Моќноста…
Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Затоа во Audi воопшто и немаат потреба многу да се трудат кога изработуваат промотивен материјал. Доволно е само да го…
Volkswagen се пофали со дизајнот на ID.4 со нови цртежи

Volkswagen се пофали со дизајнот на ID.4 со нови цртежи

Компактниот Volkswagen ID.4, кој е вториот модел на компанијата базиран на MEB платформата наменета за електрични возила, по хечбекот ID.3,…
Back to top button
Close