НАСЛОВНА

Шарл Леклер и SF90 Stradale со главните улоги во филмот Randez-vous

Шарл Леклер и SF90 Stradale со главните улоги во филмот Randez-vous

Со оглед на тоа дека овој викенд требаше да се одржи Formula 1 трката во Монте Карло, но истата е…
Fiat подготвува SUV во семејството Tipo и наследник на Punto

Fiat подготвува SUV во семејството Tipo и наследник на Punto

Fiat ќе ја проширува понудата на Tipo со повеќе нови верзии, а меѓу нив ќе се најдат и кросовер/SUV понудата.…
Викенд тарифа: Нова трка, нови возбудувања – Porsche, Audi RS и Alfa Quadrifoglio

Викенд тарифа: Нова трка, нови возбудувања – Porsche, Audi RS и Alfa Quadrifoglio

Во оваа трка на мегдан се најдоа Porsche Macan Turbo со 2,9-литарски турбо V6 мотор кој испорачува 440 КС и…
Pininfarina прослави 90 години автомобилска пасија и дизајн

Pininfarina прослави 90 години автомобилска пасија и дизајн

Компанијата Pininfarina е дел од историјата на италијанскиот дизајн и индустрија. Италијанците прославуваат 90 години постоење, но принудени се да…
Викенд тарифа: Најлудото и најлошо влегување во гаража

Викенд тарифа: Најлудото и најлошо влегување во гаража

Сепак, благодарение на безбројните сообраќајни и безбедносни камери, кои не следат насекаде, имаме шанса да видиме некои навистина неверојатни возачки…
Ferrari нема да произведува електричен суперавтомобил

Ferrari нема да произведува електричен суперавтомобил

Кога Ferrari го претстави SF90 Stradale, својот најмоќен сериски автомобил досега, направи и промена во насоката на италијанскиот бренд и…
Volkswagen ќе ги продава ID возилата само преку интернет

Volkswagen ќе ги продава ID возилата само преку интернет

Сите заинтересирани купувачи кои сакаат да се подноват со некој од електричните автомобили од ID семејството на Volkswagen, ќе можат…
Brabus ја претстави својата визија за блиндирана G-класа

Brabus ја претстави својата визија за блиндирана G-класа

Познатата тјунинг компанија Brabus за Mercedes G-класа подготви нови „паметни“ плочи тестирани според VR6 Plus ERV стандардите, што значи дека…
Велика Британија воведува царина на возилата произведени во ЕУ

Велика Британија воведува царина на возилата произведени во ЕУ

Долго време се зборуваше што ќе се случи кога Велика Британија ќе го реализира Brexit и ќе ја напушти Европската…
Acura со тизер ја најави премиерата на TLX Type S

Acura со тизер ја најави премиерата на TLX Type S

Type S концептот претставуваше најава за идниот сериски Acura TLX Type S модел со кој на сцената повторно ќе се…
Back to top button
Close