НАСЛОВНА

VW од следната година почнува со производство на уште еден EV

VW од следната година почнува со производство на уште еден EV

На хечбекот ID.3 од VW ќе му се приклучи, нов EV, а тоа е кросоверот Crozz кој веројатно ќе ја…
Mercedes со The Weeknd во реклама за новиот EQC

Mercedes со The Weeknd во реклама за новиот EQC

Канадскиот пејач The Weekend со својот најнов хит Blinding Lights се појавува во новата реклама на Mercedes-Benz. Blinding Lights е…
Татко и син направија 3D реплика на Aventador, Lamborhini ги награди за Божиќ

Татко и син направија 3D реплика на Aventador, Lamborhini ги награди за Божиќ

Татко и син од Колорадо, САД, станаа хит на Интернет кога претходно годинава направија реплика на Lamborghini Aventador SV со…
McLaren Senna во Gulf Racing бои оди на аукција

McLaren Senna во Gulf Racing бои оди на аукција

McLaren Senna на публиката премиерно и го претстави минатата година на Саемот за автомобили во Женева, а сите 500 примероци…
Новиот Peugeot 308 ќе биде достапен и во plug-in хибридна верзија

Новиот Peugeot 308 ќе биде достапен и во plug-in хибридна верзија

Актуелната генерација на моделот Peugeot 308, во 2014. година ја понесе титулата автомобил на годината. И тоа набрзо откако започна…
BMW го планира i6 како одговор на E-Tron, EQS и Taycan

BMW го планира i6 како одговор на E-Tron, EQS и Taycan

Со веќе потврдените модели iX3, iNext и i4, кои до крајот на 2021. година ќе бидат претставени, во BMW планираат…
Во Ferrari категорични: Нема да дизајнираме спортски автомобил за жени

Во Ferrari категорични: Нема да дизајнираме спортски автомобил за жени

Од Ferrari при претставувањето на својот најнов модел Roma соопштија дека желбата им б ила да ја прошират својата целна…
Како се купуваше во Европа: Најпродавани автомобили за 2019

Како се купуваше во Европа: Најпродавани автомобили за 2019

Volkswagen Golf ја продолжи својата доминација на европскиот пазар и во 2019. година, покажуваат резултатите за најпродавани автомобили во Европа…
ID.3 има софтверски проблеми, но VW ќе продолжи да го произвeдува

ID.3 има софтверски проблеми, но VW ќе продолжи да го произвeдува

Медиумите не успеаја да откријат детали за какви „огромни“ проблеми станува збор, но тврдат дека Volkswagen ќе направи околу 10.000…
Тјунинг компанијата Hamann модифицираше BMW X4 во нивен стил

Тјунинг компанијата Hamann модифицираше BMW X4 во нивен стил

Втората генерација на BMW X4 за многумина можеби не е најубавото SUV купе кое постои на пазарот, но сепак некои…
Back to top button
Close