НАСЛОВНА

Porsche подготвува нов, целосно електричен Macan

Porsche подготвува нов, целосно електричен Macan

Од појавувањето на пазарот во 2014 година, овој SUV се покажа како огромен успех за германскиот производител со нешто под…
BMW става крај на производството на моделот i8

BMW става крај на производството на моделот i8

Хибридниот спортски автомобил долго време беше знаменосец на BMW кога станува збор за електрифицираните возила, а сега заминува во заслужена…
Koenigsegg не сака да прави електрични возила

Koenigsegg не сака да прави електрични возила

Кенигсег истакна дека нема ништо лично против електричните автомобили, впрочем и самиот поседува Tesla Model S кој како што вели,…
RUF официјално го претстави моделот SCR

RUF официјално го претстави моделот SCR

RUF SCR за прв пат, но во концептуално издание, се појави на Меѓународниот Салон за автомобили во Женева во 2018…
Електричните автомобили не се привлечни за просечниот потрошувач

Електричните автомобили не се привлечни за просечниот потрошувач

Карлос Таварез истакна дека возилата напојувани исклучиво со електрична енергија се уште не го достигнале својот максимален потенцијал на продажба…
Tesla го произведе својот 1.000.000-ти автомобил

Tesla го произведе својот 1.000.000-ти автомобил

Пред само неколку години многумина не веруваа дека Tesla има капацитети за испорачување на така големи серии. Меѓутоа, производителот базиран…
„Жртва“ на SUV-манијата, Bentley го испраќа Mulsanne во историјата

„Жртва“ на SUV-манијата, Bentley го испраќа Mulsanne во историјата

Британскиот производител на луксузни автомобили кој е во сопственост на групацијата Volkswagen, во следните месеци ќе престане да го произведува…
RUF го претстави „каубојскиот“ Rodeo Concept базиран на Porsche 911

RUF го претстави „каубојскиот“ Rodeo Concept базиран на Porsche 911

Тјунерот на Porsche, RUF, подготви „оф-роуд“ верзија на класичниот Porsche 911, а целиот проект е наречен Rodeo Concept. Премиерата на…
Наследникот на Peugeot 108 ќе има електричен погон

Наследникот на Peugeot 108 ќе има електричен погон

Извршниот потпретседател на Peugeot Жан Филипе Императо неодамна изјави дека компанијата ќе продолжи да го продава моделот 108 со конвенционален…
Салонот во Њујорк не издржа, одложен е за во август!

Салонот во Њујорк не издржа, одложен е за во август!

За разлика од организаторите на автомобилската манифестација во Женева, Салонот за автомобили во Њујорк сепак не е откажан, туку само…
Back to top button
Close