НАСЛОВНА

Lexus ќе го покаже целосно електричниот производен модел

Lexus ќе го покаже целосно електричниот производен модел

Луксузната дивизија на Toyota, Lexus ќе лансира целосно нов електричен модел во Кина и Европа, кој официјално ќе го претстави…
2020 Škoda Octavia – чешкиот бестселер доби четврта генерација

2020 Škoda Octavia – чешкиот бестселер доби четврта генерација

На специјален настан во Прага, чешката компанија официјално го претстави новото продолжение на својот најпродаван модел Octavia. Заснована на MQB…
Аутомакедонија, нов увозник и дилер на SSANG YONG за Македонија

Аутомакедонија, нов увозник и дилер на SSANG YONG за Македонија

Со потпишување на договорот со Ратола, Аутомакедонија АД Скопје, официјално стана увозник, дилер и овластен сервисер за возилата од програмата…
Kia со нови скици од престојната Optima

Kia со нови скици од престојната Optima

Новите тизер скици ни даваат подобар и поцелосен преглед на надворешниот дизајн на новата генерација на моделот Optima. Корејскиот седан…
Gumpert претстави сериска метанолска горивна ќелија

Gumpert претстави сериска метанолска горивна ќелија

По ланската презентација на електричниот спортски концепт RG Nathalie, со метанолска горивна ќелија, Roland Gumpert сега ја претстави сериската верзија…
Истражувачите развиваат полимерна катода за натриум-јонски батерии

Истражувачите развиваат полимерна катода за натриум-јонски батерии

Тим од кинески и американски истражувачи развија катода со високи перформанси од органски полимер. Главно е погодна за употреба во…
Audi ќе лансира повеќе од 9 електрифицирани модели во Кина

Audi ќе лансира повеќе од 9 електрифицирани модели во Кина

Првиот електричен модел на Audi, e-tron crossover, е увезен, рече Audi на второто China International Import Expo во Шангај оваа…
Викенд тарифа: Audi RS Q8 го сруши SUV рекордот на Nürburgring

Викенд тарифа: Audi RS Q8 го сруши SUV рекордот на Nürburgring

Германскиот супер-SUV забележа зачудувачки 7 минути и 42.253 секунди, со што го победи стариот носител на рекордот, Mercedes-AMG GLC 63…
Викенд Тарифа: Lamborghini Huracan Evo: 0-290 km/h (Видео)

Викенд Тарифа: Lamborghini Huracan Evo: 0-290 km/h (Видео)

Како еден „просечен“ супер автомобил забрзува до 100ка и ја достигнува својата максимална брзина? Еве како… Вовед: 5.2 литарски природно…
Rolls-Royce го примени Black Badge третманот на Cullinan

Rolls-Royce го примени Black Badge третманот на Cullinan

Новиот Rolls-Royce Cullinan Black Badge е опремен со истиот 6,75 литарски V12 мотор, кој сега обезбедува моќност од 592 коњски…
Back to top button
Close