НАСЛОВНА

Volkswagen повторно ја одложи одлуката за фабриката во Турција

Volkswagen повторно ја одложи одлуката за фабриката во Турција

Германците одамна требаше да донесат одлука околу изградбата на мултибренд фабриката, но во неколку наврати истата се одложува поради повеќе…
BMW го претстави BMW M340d xDrive, прeзентацијата закажана за Женева

BMW го претстави BMW M340d xDrive, прeзентацијата закажана за Женева

За М340d се пишува веќе подолго време, а сега автомобилот конечно ја доживеа својата премиера во пресрет на официјалната презентација…
Пад на побарувачката за нови автомобили во Европа за јануари

Пад на побарувачката за нови автомобили во Европа за јануари

Измената на даночниот систем во некои земји, нешто послабата глобална економија и неизвесноста поврзана со Brexit придонесе за пад на…
Бил Гејтс си купи Porsche Taycan, Елон Маск му се налути

Бил Гејтс си купи Porsche Taycan, Елон Маск му се налути

Првиот човек на американскиот производител за електрични автомобили Tesla, Елон Маск, не е воодушевен од одлуката на првиот човек на…
Mercedes-AMG го претстави перформансниот кросовер GLE 63 S Coupe

Mercedes-AMG го претстави перформансниот кросовер GLE 63 S Coupe

Потпомогнат од благиот хибриден систем новиот Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe располага со повеќе од 630 КС. На врвот на…
Kia во соработка со Rimac ќе прави електричен автомобил со високи перформанси

Kia во соработка со Rimac ќе прави електричен автомобил со високи перформанси

Kia покажува дека има сериозни намери и планови кога станува збор за електричните автомобили. Автономијата од 500 километри и супербрзото…
Jaguar Land Rover го претстави автономното возило Vector

Jaguar Land Rover го претстави автономното возило Vector

Vector е првото возило во историјата кое на себе истовремено поседува ознаки на две марки: Jaguar и Land Rover. Британската…
Volkswagen планира да произведе масивен електричен теренец до 2023

Volkswagen планира да произведе масивен електричен теренец до 2023

Информациите за големиот SUV на Volkswagen кружат на интернет веќе подолго од една година. Најпрво беа изнесени плановите за наводниот…
Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Специјалната верзија на Pagani Huayra под името Imola го доби своето име по легендарната патека Autodromo Internazionale Enzo e Dino…
Toyota го подготви својот мал кросовер за дебито во Женева

Toyota го подготви својот мал кросовер за дебито во Женева

B Сегментот во Европа е веќе преполн, но во Toyota се убедени дека има простор за уште еден кросовер на…
Back to top button
Close