ВОЗЕВМЕ

Краток тест Fiat 500 Hybrid: Модерна класика со хибридна одлика

Краток тест Fiat 500 Hybrid: Модерна класика со хибридна одлика

Fiat 500 е синоним за мал градски автомобил, а приказната која датира од 1957 година и еволуира низ автомобилските ери…
Познати победниците во изборот Златно Тркало

Познати победниците во изборот Златно Тркало

Изборот Златно Тркало се одржа премиерно оваа година, каде целата македонската јавност со пристап кон интернет и социјални мрежи можеше…
Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Ова е изборот во кој Вие (од Цела Македонија)  гласате за автомобилот кој мислите дека најдобар со категоријата. А на…
Панорама Seat Tarraco: Спортски џин со шпански темперамент

Панорама Seat Tarraco: Спортски џин со шпански темперамент

Името Tarraco е добиено по јавниот конкурс на Seat во кој главен критериум беше името на новиот модел да биде…
Возевме Renault Captur: Препознатливиот градски SUV во ново руво

Возевме Renault Captur: Препознатливиот градски SUV во ново руво

Пионерот во сегментот на градски SUV возила, моделот Renault Captur за прв пат беше преставен во 2013 година. По 7…
Возевме Peugeot 2008: Остри канџи и питома душа

Возевме Peugeot 2008: Остри канџи и питома душа

Светот се менува, а пред призводителите на автомобили се исправаат нови предизвици кои бараат соодветни решенија и енергични одговори. Францускиот…
Возевме Opel Corsa: Малата молња удира силно

Возевме Opel Corsa: Малата молња удира силно

Шестата генерација на германскиот супермини ја доживеа својата светска премиера на салонот за автомобили во Франкфурт оваа година, a само…
Репортажа: Со Seat Ateca FR до FRанкфурт

Репортажа: Со Seat Ateca FR до FRанкфурт

Наместо со авион избра да патува со преставникот во SUV сегментот на шпанскиот Seat, моделот Ateca во FR изведба. Верзијата…
Возевме: 2019 Opel Astra

Возевме: 2019 Opel Astra

Петтата генерација на германскиот популарен хечбек беше претставена во 2015 година, a по речиси четири години таа доби и своја…
Викенд Тарифа: 2019 Hyundai i30 N Fastback – звук

Викенд Тарифа: 2019 Hyundai i30 N Fastback – звук

Навистина спортист, Hyundai i30 N Fastback дури и на нашите патишта ќе се вози во спортски комфорт. Секако оние 270…
Back to top button