ВОЗЕВМЕ

Возевме Opel Insignia GS: Екстра засилена коњица

Возевме Opel Insignia GS: Екстра засилена коњица

Потполно нова, со сосема нов дизајнерски и стилски приод, значително полесна и динамична, со интелигентна ефикасност, последна генерација погонски агрегати…
Моноволумен со кросоверски примеси

Моноволумен со кросоверски примеси

На регионалната презентација во Хрватска имавме прилика да се дружиме со новата генерација на моделот Scenic и неговата поголема верзија…
Малку дизајн, малку техноогија – Опа… нова „тројка“!

Малку дизајн, малку техноогија – Опа… нова „тројка“!

Најважниот модел во гамата на јапонскиот бренд има неколку модификации во екстериерот и ентериерот, потоа корекции во подвозјето и потпирањето…
Ford планира тројно да ја зголеми продажба на кросовери во Европа

Ford планира тројно да ја зголеми продажба на кросовери во Европа

Еден од најочекуваните Фордови модели на европскиот пазар во моментов несомнено е големиот кросовер Edge, кој е сместен во гамата…
Со Renault Talisman на Фрушка гора

Со Renault Talisman на Фрушка гора

Децении, најголемите модели во гамата на Renault не беа седани, како кај повеќето други марки, туку Французите се обидуваа да…
Со Renault Megane IV се дружевме во Ровињ

Со Renault Megane IV се дружевме во Ровињ

Четвртото поколение на компактот на францускиот гигант се одликува со сосема нов дизајн, со стајлинг што е во склад со…
„Бомбичка“ која секогаш е подготвена да експлодира!

„Бомбичка“ која секогаш е подготвена да експлодира!

Нема дете на кое не му застаклуваат очите кога ќе добие некоја играчка, а кога таа е и малце поинаква,…
Со новата Opel Astra во Братислава

Со новата Opel Astra во Братислава

Германската компанија Opel ни ја претстави новата генерација на бестселерот Astra во словачката метропола. Автомобилот ќе пристигне на македонскиот пазар…
Kia Sportage Navi edition: Атрактивно, забавно, елегантно… и мошне достапно!

Kia Sportage Navi edition: Атрактивно, забавно, елегантно… и мошне достапно!

Интересна понуда од страна на Киа Моторс Македонија за ова лето, кросоверот Sportage со многу технолошки новини, подобрена навигација, аудио…
Back to top button