ВОЗЕВМЕ

Возевме: Renault Clio 5

Возевме: Renault Clio 5

Петтата генерација на Renault Clio пред очите на јавноста се појави на Саемот во Женева оваа година, а екипата на…
Клуб 3 Секунди: Спортската СУВ петорка на тест

Клуб 3 Секунди: Спортската СУВ петорка на тест

Тимот на Авто Плус неодамна имаше прилика да отпатува во Италија, поточно на патеката Ваирано, каде на покана на нашите…
Возевме: BMW X5 Driving Experience

Возевме: BMW X5 Driving Experience

Четвртата генерација на овој популарен германски SUV за прв пат беше претставен измината година во Јужна Каролина, а нешто подоцна…
Возевме Peugeot 508: радикален спортски седан

Возевме Peugeot 508: радикален спортски седан

Втората генерација на францускиот знаменосец претставува сосема ново возило, кое всушност е олицетворение на една нова визија која го менува…
Возевме: Porsche Macan

Возевме: Porsche Macan

Од таа причина Porsche влезе во сосема нов сегмент и го конструира Cayenne, модел кој доживеа огромен комерцијален успех. Поттикната…
Возевме: Новите Citroën C5 Aircross и Berlingo

Возевме: Новите Citroën C5 Aircross и Berlingo

Citroën C5 Aircross, последен се приклучи на SUV офанзивата во пониската класа на PSA групацијата. Овој модел, заедно со Peugeot…
Возевме Renault Kadjar – во редизајнирано издание

Возевме Renault Kadjar – во редизајнирано издание

По продадените 450 илјади примероци, компактниот француски SUV се најде на навистина одлична позиција во својот сегмент. Ова ги мотивираше…
Возевме Peugeot Rifter по патиштата низ Македонија

Возевме Peugeot Rifter по патиштата низ Македонија

Веќе знаеме дека новиот Peugeot Rifter е одлична комбинација на робустност и елегантност по возењето кое го имавме во Монако,…
Мини-тест: „Малиот“ и агресивен ST-line

Мини-тест: „Малиот“ и агресивен ST-line

Ми-Да Гранд Моторс овој викенд беше организатор на еден мал настан кој имаше за цел да не запознае подобро со…
Возевме: Ford Focus – радикални промени!

Возевме: Ford Focus – радикални промени!

Проектиран од нула, целосно новиот Ford Focus воведува нова ера во технологијата, удобноста, просторот и уживањето при возењето за европските…
Back to top button