МАКЕДОНИЈА

Тест Kia Xceed: Личен печат за појасна дистинкција

Тест Kia Xceed: Личен печат за појасна дистинкција

Новите компактни SUV возила продолжуваат да се појавуваат во незапирлив континуитет, бројките велат дека купувачите ги менуваат навиките и стануваат…
Новиот салон на Hyundai официјално отворен во Скопје

Новиот салон на Hyundai официјално отворен во Скопје

Ми-Да Гранд Моторс стана новиот официјален застапник за брендот Hyundai во нашата држава, а денеска официјално беше отворен и новиот…
Тест Škoda Kamiq: Компактен кросовер со сериозни намери

Тест Škoda Kamiq: Компактен кросовер со сериозни намери

Возилата од гамата на чешкиот производител важат за паметен избор и добра алтернатива преку која се добива и повеќе од…
Златно Тркало 2020 – Позната целосната листа на учесници

Златно Тркало 2020 – Позната целосната листа на учесници

Организаторите на изборот Златно Тркало, со соработка со импортерите на нови автомобили во Македонија, ја оформија листата на новитети. Тоа…
Ми-Да Гранд Моторс нов официјален импортер на Hyundai во Македонија

Ми-Да Гранд Моторс нов официјален импортер на Hyundai во Македонија

Најновите модели на Hyundai во Македонија веќе пристигнаа во својот нов дом, во комплексот на Ми-Да Гранд Моторс, кој од…
Новата генерација на Peugeot 208 пристигна во Македонија

Новата генерација на Peugeot 208 пристигна во Македонија

Новиот Peugeot 208 се базира на CMP платформата, а кога станува збор за дизајнот, очигледна е инспирацијата од моделите 508…
Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

BMW Серија 3 влезе во својата седма генерација. За 44 години откако оригиналниот Е21 ја замени 02 Серијата, повеќе од…
Авто Плус Ви посакува Среќна Нова Година

Авто Плус Ви посакува Среќна Нова Година

Во годината што измина реализиравме 40 тест возења, што дома, што на некое од 11 патувања на презентации, салонски и…
Златно Тркало – Нов Национален Избор за Најпосакуван Автомобил

Златно Тркало – Нов Национален Избор за Најпосакуван Автомобил

Златно Тркало е нов уникатен Избор за Автомобил кој наместо пред неколку, на гласање ги става финалистите пред сите ВАС,…
Тест: Škoda Superb: Суперлатив од Чешка

Тест: Škoda Superb: Суперлатив од Чешка

„Перјаницата“ на чешкиот производител, моделот Superb уште од својата прва генерација на своја страна го имаше адутот на добар сооднос…
Back to top button
Close