МАКЕДОНИЈА

Новата Škoda Octavia пристигна (дополнето)

Новата Škoda Octavia пристигна (дополнето)

Четвртата генерација на бестселерот Octavia на чешкиот производител Škoda сега е присутна и на македонскиот пазар. Во продажниот салон на…
Од вечерва ново поскапување на горивата

Од вечерва ново поскапување на горивата

РКЕ донесе одлука за ново поскапување на горивата во нашата држава, а новите цени кои ќе важат во текот на…
Новиот GLA сега достапен и на македонскиот пазар

Новиот GLA сега достапен и на македонскиот пазар

Откако минатата недела во продажниот салон на Мак Ауто Стар го забележавме новиот Mercedes-Benz GLB, сега имавме можност да ја…
Новиот Mercedes-Benz GLB пристигна во Македонија

Новиот Mercedes-Benz GLB пристигна во Македонија

Новиот компактен SUV на германскиот премиум производител Mercedes-Benz, моделот GLB, сега е достапен и присутен во нашата држава. Новиот GLB…
Регулаторна одлучи, горивата повторно поскапуваат

Регулаторна одлучи, горивата повторно поскапуваат

РКЕ одлучи да ги поскапи малопродажните цени на горивата во просек од 3,23 проценти во однос на цените кои беа…
Комерцијалните возила Gazelle достапни на македонскиот пазар

Комерцијалните возила Gazelle достапни на македонскиот пазар

GAZ e најголемиот руски производител на комерцијални возила, основан во 1932 година. Од моментот на основање до денес GAZ има…
Неочекувана одлука на РКЕ, горивата од ноќеска поевтинуваат

Неочекувана одлука на РКЕ, горивата од ноќеска поевтинуваат

РКЕ согласно својата методологија за формирање и утврдување на малопродажните цени на горивата, одлучи да ги поевтини горивата во нашата…
Еколошките MAN автобуси пристигнаа во Скопје

Еколошките MAN автобуси пристигнаа во Скопје

Првата тура од новите автобуси на MAN кои Градот Скопје ги набави за потребите на ЈСП пристигнаа во гаражата во…
Шпаркасе Лизинг со нов производ за набавка на еко возила

Шпаркасе Лизинг со нов производ за набавка на еко возила

ЕБОР – Европската банка за обнова и развој обезбедува средства за малите и средни претпријатија во Македонија со цел тие…
Ново поскапување на цените на горивата во државава

Ново поскапување на цените на горивата во државава

РКЕ во согласност со својата методологија за пресметување на цените, се одлучи за ново поскапување на горивата во нашата држава.…
Back to top button
Close