ИНТЕРЕСНО

ACEA предвидува: Продажбата на автомобили во ЕУ ќе опадне за 2 проценти

ACEA предвидува: Продажбата на автомобили во ЕУ ќе опадне за 2 проценти

Предвидувајќи го првиот пад на продажбата во ЕУ во последните седум години, лоби групацијата од Брисел, ACEA, вели дека се…
Легендарниот DeLorean DMC-12 повторно ќе се произведува

Легендарниот DeLorean DMC-12 повторно ќе се произведува

Еден од најпрепознатливите автомобили во поп културата, DeLorean DMC-12 од серијалот филмови „Back to the Future“, никогаш не престана да…
Tesla достигна вредност од 100 милијарди долари

Tesla достигна вредност од 100 милијарди долари

Со достигнувањето на оваа сума, Tesla стана првата берзанска компанија од автомобилската индустрија која успеала во такво нешто. Истовремено, основачот…
Новиот Seat Leon без камуфлажа непосредно пред промоцијата

Новиот Seat Leon без камуфлажа непосредно пред промоцијата

Вечерва ќе имаме шанса да ја видиме премиерата на четвртата генерација на Seat Leon, но на ден пред официјалната премиера…
Mazda 3 и CX-30 добиваат нов SkyActiv-G хибриден мотор

Mazda 3 и CX-30 добиваат нов SkyActiv-G хибриден мотор

Актуелната Mazda 3 претставува столб на јапонскиот бренд од повеќе причини, почнувајќи од SkyActive-X моторните опции. Во Европа исто така…
Визионерски потег на Aston Martin – ретровизори со камера

Визионерски потег на Aston Martin – ретровизори со камера

За Aston Martin, страничните ретровизори „од иднината“ би можеле да бидат комбинација на старата и нова технологија. Британскиот производител на…
Огромен интерес за целосно електричниот SUV на Volvo – XC40

Огромен интерес за целосно електричниот SUV на Volvo – XC40

Volvo Cars соопштуваат дека постои голем интерес кај купувачите за својот прв целосно електричен модел XC40 Recharge P8 AWD, кој…
Викенд Тарифа: Новак Ѓоковиќ во интересна реклама за Peugeot e-208

Викенд Тарифа: Новак Ѓоковиќ во интересна реклама за Peugeot e-208

Новак Ѓоковиќ е дел од рекламната кампања на Peugeot „Моve to Electric“, а веќе на почетокот на Australian Open српскиот…
Поранешниот шеф на Seat Лука де Мео е во преговори со Renault

Поранешниот шеф на Seat Лука де Мео е во преговори со Renault

Лука де Мео водел разговори со Renault околу позицијата генерален директор, но се соочува со потенцијална пречка во вид на…
Back to top button
Close