ИНТЕРЕСНО

Rimac гради нов, ултра модерен комплекс во Хрватска

Rimac гради нов, ултра модерен комплекс во Хрватска

Мате Римац, сопственикот на компанијата Rimac, најави нова голема инвестиција во Хрватска. Според најавите, Rimac ќе вложи 200 милиони евра…
Првиот електричен Ferrari доаѓа порано од очекуваното

Првиот електричен Ferrari доаѓа порано од очекуваното

Италијанскиот производител на суперавтомобили пред извесно време најави дека нивниот прв електричен автомобил ќе биде лансиран некој период после 2025…
Шефот на VW го одбил Маск да работи во Tesla

Шефот на VW го одбил Маск да работи во Tesla

Volkswagen со своето ID семејство сака да започне нова ера во историјата на компанијата. Електричната офанзива која ја наметнува германскиот…
Intel ќе ги спасува американските производители

Intel ќе ги спасува американските производители

Американскиот технолошки гигант и производител на компјутерски процесори, Intel, би можел да ги отвори своите фабрики за чипови за производителите…
Seat ја покажа освежената Ibiza

Seat ја покажа освежената Ibiza

Seat во рамките на двојната премиера, по освежената Arona, го претстави и фејслифт изданието на својот субкомпактен хечбек Ibiza. Со…
Деби за освежената Seat Arona

Деби за освежената Seat Arona

Шпанската марка Seat го претстави првиот од двата освежени модели кои дебитираат денеска. Освеженото издание на компактниот кросовер Arona пристигна,…
Huawei ќе инвестира милијарда долари во ЕВ технологија

Huawei ќе инвестира милијарда долари во ЕВ технологија

Електричните автомобили и технологијата за автономно возење се чини дека се особено атрактивни за технолошките гиганти. Доказ за тоа се…
LG и Magna ќе го прават автомобилот на Apple

LG и Magna ќе го прават автомобилот на Apple

Шпекулациите поврзани со електричниот автомобил на Apple навистина се вжештија изминатите месеци. Првично се појавија гласини дека технолошкиот гигант постигнал…
Дизајнот на Kia Sorento награден од Red Dot и iF Award

Дизајнот на Kia Sorento награден од Red Dot и iF Award

Корејскиот производител од 2009 година до сега успеа да собере 47 награди за дизајн од Red Dot и iF Award,…
Mini John Cooper Works освежен за 2022

Mini John Cooper Works освежен за 2022

Откако во јануари годинава Mini ја претстави освежената постава за 2022 моделската година, на ред дојде и John Cooper Works…
Back to top button