ИНТЕРЕСНО

Lamborghini најави нешто што е „пред своето време“ за 8 јули

Lamborghini најави нешто што е „пред своето време“ за 8 јули

Самата покана е кратка со информации и спецификации, но од италијанската компанија уверуваат дека мистериозниот модел е „пред своето време“.…
Викенд тарифа: Нова германска трка меѓу BMW M340i и Audi RS4

Викенд тарифа: Нова германска трка меѓу BMW M340i и Audi RS4

BMW 340i се напојува со 3,6-литарски I6 турбо мотор со 374 КС и 500 Nm максимален вртежен момент. На спротивната…
Викенд тарифа: Бегајќи од полиција, излета од карпа директно во океан

Викенд тарифа: Бегајќи од полиција, излета од карпа директно во океан

Оваа бизарна серија на настани започнала откако полицајците реагирале по ппукогниците во еден локален ресторан во близина на Санта Круз,…
VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

Германскиот бренд претходно го користеше моделот Jetta во овие трки, но Jetta повеќе не се произведува со управувач на десната…
Mansory подготви уникатна изведба на легендарниот Ford GT

Mansory подготви уникатна изведба на легендарниот Ford GT

Со цел да ја одбележат 30-годишнината од својата работа, германската тјунинг компанија Mansory подготви интересна креација базирана на суперспортскиот модел…
Baojun E300 и E300 Plus – електромобилност за помалку од 10.000 долари

Baojun E300 и E300 Plus – електромобилност за помалку од 10.000 долари

Baojun E300 и E300 Plus се напојуваат со 31,9 kWh батерија која испорачува прилично великодушен опсег на движење за така…
NEVS го лансира Sango автономното возило како дел од PONS

NEVS го лансира Sango автономното возило како дел од PONS

PONS ја означува првата генерација на NEVS автономните возила со конектиран кориснички интерфејс, за кој компанијата верува дека може да…
Освежениот Hyundai Santa Fe пристигнува со plug-in хибриден погон

Освежениот Hyundai Santa Fe пристигнува со plug-in хибриден погон

Јужнокорејскиот производител Hyundai, реши да објави повеќе детални информации за „речиси новата“ генерација на Santa Fe, кој станува првиот модел…
Nissan со нов видео тизер за Ariya пред премиерата на 15 јули

Nissan со нов видео тизер за Ariya пред премиерата на 15 јули

Nissan Ariya електричниот кросовер ќе ја доживее својата премиера на 15 јули, а за прв пат беше прикажан кон крајот…
BMW го потврди пристигнувањето на тандемот M3 и M4 за септември

BMW го потврди пристигнувањето на тандемот M3 и M4 за септември

BMW M3 и M4 наскоро пристигнуваат, а тоа значи дека тестовите се при крај и дека двата автомобили наскоро ќе…
Back to top button
Close