ИНТЕРЕСНО

Новата eVMP платформа на PSA ќе ја користи и FCA

Новата eVMP платформа на PSA ќе ја користи и FCA

Новата платформа на PSA наменета исклучиво за електричните автомобили нареченa eVMP треба да претставува клучниот фактор во понатамошниот развој на…
Ford потврди дека Bronco и Bronco Sport нема да пристигнат во Европа

Ford потврди дека Bronco и Bronco Sport нема да пристигнат во Европа

Во првите три недели повеќе од 165.000 американски купувачи уплатиле депозит од 100 долари за да си обезбедат место на…
Škoda ги објави скиците од електричниот Enyaq iV

Škoda ги објави скиците од електричниот Enyaq iV

Во Škoda имаат големи очекувања кога станува збор за моделот Enyaq iV. Ова ќе биде првото возило на чешката компанија…
Викенд тарифа: Електричниот Porsche Taycan Turbo S против McLaren P1

Викенд тарифа: Електричниот Porsche Taycan Turbo S против McLaren P1

McLaren P1 е автомобил со лимитирана серија на производство. Конкретно, овој P1 е навистина специјален бидејќи е еден од оригиналните…
Викенд тарифа: Кој автомобил на Tesla е најбрз?

Викенд тарифа: Кој автомобил на Tesla е најбрз?

Имаме интересна прилика да ги видиме четирите автомобили – Model S, Model 3, Model X и Model Y – на…
Ford Bronco тестирања во екстремни услови (видео)

Ford Bronco тестирања во екстремни услови (видео)

Пофалните бројки од 165.000 нарачки сигурно се мотивирани од видеа како овие во Моаб, Јута на екстремно тешката Hell’s Revenge…
Тјунинг: Harley Davidson Street 750 од Mean Green Customs

Тјунинг: Harley Davidson Street 750 од Mean Green Customs

Mean Green Customs е работилница основана во 2014 година во Мумбаи, која на листата има клиенти со префинет вкус. Работилница…
Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Nikola обезбеди договор за продажба на електрични камиони за ѓубре на компанијата за отстранување отпад во Соединетите Американски Држави. Како…
Викенд тарифа: Како е дизајниран McLaren P1

Викенд тарифа: Како е дизајниран McLaren P1

Стриктните регулативи често го диктираат дизајнот на автомобилите. Но, дури и тогаш, голем дел од денешните автомобили го започнале својот…
Викенд тарифа: Koenigsegg Jesko и Porsche 935 во трејлерот за Project Cars 3

Викенд тарифа: Koenigsegg Jesko и Porsche 935 во трејлерот за Project Cars 3

Најновото издание на франшизата Project Cars ќе ви овозможи да купувате, поседувате, персонализирате, унапредувате и да го прилагодите вашето возило.…
Back to top button
Close