ИНТЕРЕСНО

Nissan со нов видео тизер за Ariya пред премиерата на 15 јули

Nissan со нов видео тизер за Ariya пред премиерата на 15 јули

Nissan Ariya електричниот кросовер ќе ја доживее својата премиера на 15 јули, а за прв пат беше прикажан кон крајот…
BMW го потврди пристигнувањето на тандемот M3 и M4 за септември

BMW го потврди пристигнувањето на тандемот M3 и M4 за септември

BMW M3 и M4 наскоро пристигнуваат, а тоа значи дека тестовите се при крај и дека двата автомобили наскоро ќе…
Volkswagen дефинитивно крена раце од фабриката во Турција

Volkswagen дефинитивно крена раце од фабриката во Турција

Volkswagen одлучи да ја напушти идејата за изградба на новата фабрика, за која конкурираше речиси половина Балкан, а на крајот…
Michelin советува – со какви пневматици во лето?

Michelin советува – со какви пневматици во лето?

Денес пневматиците (гумите) подобни за сите временски услови носат целосно нов опсег на можности, поради што не секогаш е лесно…
Maserati го претстави моторот за новиот MC20 со F1 технологија

Maserati го претстави моторот за новиот MC20 со F1 технологија

Во срцето на италијанскиот спортски суперавтомобил се наоѓа 3,0-литарскиот V6 twin-turbo мотор, кој е целосно развиен од страна на Maserati…
Ineos Grenadier го продолжува наследството на Defender

Ineos Grenadier го продолжува наследството на Defender

Освен ако не сте некој „хардкор“ фан и не сте ја следеле приказната на Grenadier во последните години, тогаш веројатно…
Lucid Air со најголема аеро-ефикасност на светот

Lucid Air со најголема аеро-ефикасност на светот

Во јуни од Lucid Motors испратија продукциска верзија на моделот Air за аеродинамичко тестирање, а резултатите се потврдени со коефициент…
Ова се најпродаваните автомобили во Европа за месец мај

Ова се најпродаваните автомобили во Европа за месец мај

Регистрацијата на нови автомобили на Стариот континент доживува пад годинава поради силниот удар кој го зададе здравствената криза. Продажбата во…
Koenigsegg објави серија видеа со мистериозен Jesko прототип

Koenigsegg објави серија видеа со мистериозен Jesko прототип

Во серија видеа објавени на нивниот официјален Instagram профил, шведскиот производител го прикажува камуфлираниот Koenigsegg Jesko како се движи на…
Nissan Ariya ќе биде глобален модел, премиерата официјално на 15 јули

Nissan Ariya ќе биде глобален модел, премиерата официјално на 15 јули

Електричниот кросовер на Nissan ќе биде лансиран во Јапонија, а подоцна ќе биде достапен и на глобалните пазари, вклучително Кина,…
Back to top button
Close