ИНТЕРЕСНО

Производителот на електричниот i-Pace сака редефинирање на зборот „автомобил”

Производителот на електричниот i-Pace сака редефинирање на зборот „автомобил”

Автомобилскиот производител рече дека целосно електричниот i-Pace, прецизно кажано, не е дефиниран како автомобил. Oxford English Dictionary (OED), главниот историски…
JLR сака да проектира 3D филмови директно во вашите очи

JLR сака да проектира 3D филмови директно во вашите очи

Технологијата ќе се користи за проектирање на аугментрано реални насоки и предупредувања во вашето видно поле, избегнувајќи ја потребата да…
Полн гас со огноотпорни поликарбонати

Полн гас со огноотпорни поликарбонати

Конструкцијата на погонската батерија кај тркачки автомобил е една од најважните компоненти за текот на трката. Во конструкцијата на батеријата…
Hyundai го најави i30 N Project C

Hyundai го најави i30 N Project C

Ќе биде наречен Hyundai i30 N Project C, а е изграден врз основа на високо перформансната верзија i30 N. Малку…
Fiat ќе ги електрифицира популарните европски модели

Fiat ќе ги електрифицира популарните европски модели

Според информациите од британската публикација Autocar, состанокот на високи менаџери во центарто за дизајн во Торино во Јули, се решавало…
Велика Британија има повеќе станици за полнење на EV од бензински пумпи

Велика Британија има повеќе станици за полнење на EV од бензински пумпи

Велика Британија сега има 9.300 локации каде што корисниците на електрични возила можат да ги наполнат своите автомобили. Повеќе од…
Opel со новите Astra, Corsa и хибридниот Grandland X во Франкфурт

Opel со новите Astra, Corsa и хибридниот Grandland X во Франкфурт

Што се однесува до Astra, сè уште не се објавени спецификации, но истата ќе биде прикажана заедно со другите варијанти…
Викенд тарифа: Novitec Ferrari 488 Pista

Викенд тарифа: Novitec Ferrari 488 Pista

Пред само неколку дена, Novitec ја претставија модифицираната верзија на италијанскиот супер автомобил Ferrari 488 Pista, со низа карбонски компоненти,…
Клуб 3 Секунди: Спортската СУВ петорка на тест

Клуб 3 Секунди: Спортската СУВ петорка на тест

Тимот на Авто Плус неодамна имаше прилика да отпатува во Италија, поточно на патеката Ваирано, каде на покана на нашите…
Најголемото ЕV во светот со резултати подобри од очекуваните

Најголемото ЕV во светот со резултати подобри од очекуваните

Прототипот електричен дампер (е-Дампер) е мозокот на е-Рударството, кое е подружница на Кун, Швајцарија. Зелениот камион кипер, способен да испорача…
Back to top button
Close