ИНТЕРЕСНО

Toyota Supra GR со 2,0-литарски турбомотор пристигнува во Европа

Toyota Supra GR со 2,0-литарски турбомотор пристигнува во Европа

Некогаш ексклузивно резервирана за домашниот, јапонски пазар, Toyota Supra GR 2.0 сега може да се нарача и во Европа. „Производството…
Nissan демантираше дека ќе се разделува со Renault

Nissan демантираше дека ќе се разделува со Renault

„Nissan на ниту еден начин не размислува за напуштање на овој сојуз“, наведуваат од јапонската компанија за производство на автомобили,…
Seat објави нов тизер, наскоро пристигнува новиот Leon

Seat објави нов тизер, наскоро пристигнува новиот Leon

Откако го видовме Volkswagen Golf 8 и четвртата генерација на Škoda Octavia, сега на ред е Seat да ја претстави…
Toyota потврди дека ќе прави нов мал кросовер за Европа

Toyota потврди дека ќе прави нов мал кросовер за Европа

Toyota досега веќе го претстави новиот Yaris во хечбек верзија со 5 врати како и спортскиот GR Yaris, но во…
Nissan планира да стави крај на соработката со Renault

Nissan планира да стави крај на соработката со Renault

Односите во групацијата Renault-Nissan-Mitsubishi се пореметени во голема мерка како последица на скандалот со поранешниот шеф Карлос Гон. Како што…
Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците

Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците

Сопствениците на Tesla возилата наскоро можеби повеќе нема да мораат да ги отвораат своите прозорци за да комуницираат со пешаците,…
Ми-Да Гранд Моторс нов официјален импортер на Hyundai во Македонија

Ми-Да Гранд Моторс нов официјален импортер на Hyundai во Македонија

Најновите модели на Hyundai во Македонија веќе пристигнаа во својот нов дом, во комплексот на Ми-Да Гранд Моторс, кој од…
Ford Mustang на легендарниот Стив Меквин продаден за 3,7 милиони долари

Ford Mustang на легендарниот Стив Меквин продаден за 3,7 милиони долари

Веројатно најпознатиот филмски автомобил на сите времиња, Bullitt Mustang, во својата оригинална состојба се продаде на аукција која се одржа…
Maserati лансираше специјална серија Royale за најпребирливите купувачи

Maserati лансираше специјална серија Royale за најпребирливите купувачи

Во својата историја, италијанската компанија веќе претстави автомобил со назив кој е користен за најскапоцените и најлуксузни верзии на третата…
Nissan го претстави концептот Ariya и новиот систем за 4×4

Nissan го претстави концептот Ariya и новиот систем за 4×4

Овој концепт веќе беше прикажан на авто-салонот Tokyo Motor Show кон крајот на октомври и Nissan тогаш истакна дека овој…
Back to top button
Close