НАСЛОВНА

Ги менуваат улогите: Роси во Mercedes, Хамилтон на Yamaha

Ги менуваат улогите: Роси во Mercedes, Хамилтон на Yamaha

Валентино Роси и Луис Хамилтон ќе бидат протагонисти на „замената на векот“. Официјално е потврдено дека настанот ќе се одржи…
Краток тест Mini Countryman S E: Забава во Еко форма

Краток тест Mini Countryman S E: Забава во Еко форма

Британската премиум марка отсекогаш била позната по своите автомобили кои со години наназад доаѓаат со забавни карактеристики и нудат едно…
Nissan ја покажа ограничената јубилејна изведба на GT-R50

Nissan ја покажа ограничената јубилејна изведба на GT-R50

Зад дизајнот na Nissan GT-R50 стои студиото Italdesign.Со овој автомобил во јапонската компанија одбележуваат 50 години од настанувањето на првиот…
Возевме Opel Corsa: Малата молња удира силно

Возевме Opel Corsa: Малата молња удира силно

Шестата генерација на германскиот супермини ја доживеа својата светска премиера на салонот за автомобили во Франкфурт оваа година, a само…
Следната генерација на Nissan Qashqai ќе добие два хибридни погони

Следната генерација на Nissan Qashqai ќе добие два хибридни погони

Третата генерација на Nissan Qashqai ќе биде основана на најновата CMF платформа на Renault-Nissan алијансата, која е креирана да подржува…
Први фотографии од новата генерација на Škoda Fabia

Први фотографии од новата генерација на Škoda Fabia

Škoda има исклучително активна година, лансирајќи ги новиот модел на Scala, новата генерација на својата „перјаница“ Superb и најпопуларниот модел…
Toyota со тизер за новиот Yaris GR-4 за Gazoo Racing

Toyota со тизер за новиот Yaris GR-4 за Gazoo Racing

Помина многу време откако вистински рели автомобил се појавил со хомологација, но тоа е нешто што Toyota планира да го…
Renault-Nissan именуваше инженер да ја надгледува алијансата

Renault-Nissan именуваше инженер да ја надгледува алијансата

49-годишниот Заблит во моментов е шеф на секторот за бизнис развој на алијансата Renault-Nissan. Тој ќе застане на новата позиција…
T-Roc кабриолетот на Volkswagen започна со производство

T-Roc кабриолетот на Volkswagen започна со производство

Кабриолет верзијата на T-Roc е експанзија на линијата T-Roc, која веќе ја вклучува стандардната варијанта на кросовер со четири врати.…
Потврден нов plug-in хибридниот суперавтомобил на McLaren

Потврден нов plug-in хибридниот суперавтомобил на McLaren

Британскиот производител McLaren за прв пат навлезе во електрификацискиот свет уште во 2013 година кога го претстави plug-in хиперавтомобилот P1.…
Back to top button
Close