НАСЛОВНА

Рестилизираниот Renault Megane доаѓа и во plug-in хибридна верзија

Рестилизираниот Renault Megane доаѓа и во plug-in хибридна верзија

Како што беше и во случајот со рестилизираните верзии на моделите Koleos и Espace, така ниту овој Renault Megane за…
Toyota Supra GRMN пристигнува годинава со поголема моќност

Toyota Supra GRMN пристигнува годинава со поголема моќност

Оваа Toyota Supra GRMN ќе се напојува со 3,0-литарски шестцилиндричен мотор со турбо полнач кој развива 395 КС. Исто така,…
Renault, Nissan и Mitsubishi со нов договор за партнерство и соработка

Renault, Nissan и Mitsubishi со нов договор за партнерство и соработка

Алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi постигна нов договор за соработка кој предвидува воведување на нови технологии, намалување на CO2 емисиите и различни стратегии…
Tesla започна со производството на Model Y

Tesla започна со производството на Model Y

Потврдата за почетокот на производството на Model Y пристигна како резултат на објавата на Tesla за работењето во последниот квартал…
Викенд тарифа: Официјалниот трејлер за Fast and Furious 9

Викенд тарифа: Официјалниот трејлер за Fast and Furious 9

The Fate of the Furious, или попознат како Fast 8 беше последниот филм со Пол Вокер, актерот кој трагично загина…
Златно Тркало 2020 – листа на финалисти за Најпосакуван Автомобил

Златно Тркало 2020 – листа на финалисти за Најпосакуван Автомобил

По објавувањето на листата на новитети/ потенцијални учесници, увозниците ги номинираа своите фаворити за изборот на најпосакуван автомобил во Македонија…
Викенд тарифа: Зимски лудории со Bugatti Veyron

Викенд тарифа: Зимски лудории со Bugatti Veyron

Скиите и понатаму се во „игра“, но главната задача ја извршува Bugatti Veyron со моќните 1001 КС. За овие луѓе…
Новиот Peugeot 208 официјално промовиран во Македонија

Новиот Peugeot 208 официјално промовиран во Македонија

Официјалниот застапник на Peugeot за Македонија, Еуроимпекс, денеска ја одржа промоцијата на новата генерација на Peugeot 208. „’Unboring the future’…
Mini Cooper SE доби уникатна презентација во Лисабон

Mini Cooper SE доби уникатна презентација во Лисабон

Автомобилот ја доживеа својата презентација на навистина уникатен начин, со оглед на тоа дека во Mini се потрудија со светла…
Саемот во Франкфурт заминува во историјата, VDA го сели во друг град

Саемот во Франкфурт заминува во историјата, VDA го сели во друг град

Се повеќе компании ги заобиколуваат големите авто-салони, а ударите од тој вид ги доживеа и IAA во Франкфурт. Verband der…
Back to top button
Close