НАСЛОВНА

Volkswagen ја одложи промоцијата за електричниот кросовер ID.4

Volkswagen ја одложи промоцијата за електричниот кросовер ID.4

Првичната локација избрана за премиерата на ID.4 беше Салонот за автомобили во Њујорк. Сепак, според информациите наводно дошло до одложување…
Ferrari се соочува со правен спор за името на Purosangue

Ferrari се соочува со правен спор за името на Purosangue

Откако Ferrari откри дека планира да го произведе својот прв SUV, брендот започна преговори со италијанската добротворна непрофитна организација Purosangue…
Felino го претстави својот суперавтомобил CB7R

Felino го претстави својот суперавтомобил CB7R

Станува збор за моделот на канадската компанија, наречен CB7R, а од Felino истакнуваат дека нивна целна група се „искусните клиенти…
Audi објави први официјални фотографии од S3 Sportback

Audi објави први официјални фотографии од S3 Sportback

Откако VW Golf 8 и Škoda Octavia 4 дебитираа кон крајот на минатата година, проследено со новиот Seat Leon кон…
Q Global Tech Award 2020 за Porsche Taycan

Q Global Tech Award 2020 за Porsche Taycan

Организирано во соработка со Bosch, Eni и Lojack, целта на годинешното издание на Quattroruote Day 2020 беше да се идентификуваат…
Kia објави тизери од новиот Sorento кој ќе дебитира во Женева

Kia објави тизери од новиот Sorento кој ќе дебитира во Женева

Sorento претставува еден од најважните модели на Kia, а од своето појавување на пазарот во 2002 година, продадени се повеќе…
Тест Hyundai Elantra: Проверени вредности со нов печат

Тест Hyundai Elantra: Проверени вредности со нов печат

Hyundai Elantra ужива голема популарност во изминатите неколку години. Причина за тоа е комфорот во ентериерот, остриот екстериер како и…
Plug-in хибридите во реалноста може да емитуваат до три пати повеќе CO2

Plug-in хибридите во реалноста може да емитуваат до три пати повеќе CO2

Серија на истражувања и студии откриваат дека потрошувачката на гориво кај plug-in хибридните возила (PHEV) е далеку поголема на патиштата…
Suzuki ја претстави освежената верзија на Ignis

Suzuki ја претстави освежената верзија на Ignis

Хечбекот од втората генерација со пет врати, Suzuki Ignis, своето деби го имаше во текот на 2015 година. Овој модел…
Hyundai со тизер скици од новиот i20 пред дебито во Женева

Hyundai со тизер скици од новиот i20 пред дебито во Женева

Hyundai i20 ќе биде уште еден од моделите кои официјално ќе бидат претставени за еден месец во Женева. Корејскиот бренд…
Back to top button
Close