НАСЛОВНА

VW со 250.000 продадени електрифицирани автомобили, e-Golf на врвот

VW со 250.000 продадени електрифицирани автомобили, e-Golf на врвот

Volkswagen во однос на некои други големи автомобилски компании подона започна со сериското производство на автомобили со хибриден и електричен…
Volkswagen ID.3 би можел да биде одличен караван

Volkswagen ID.3 би можел да биде одличен караван

Првиот модел во ова семејство е Volkswagen ID.3 хечбекот кој е со слична големина како Golf. Овој модел најверојатно ќе…
Genesis наскоро ќе го претстави својот прв голем SUV, GV80

Genesis наскоро ќе го претстави својот прв голем SUV, GV80

GV80 дебитираше како концептен автомобил пред речиси три години на авто-салонот во Њујорк. Концептот во 2017. година настана во соработка…
Lamborghini Huracan EVO RWD e првата премиера за 2020

Lamborghini Huracan EVO RWD e првата премиера за 2020

Првата автомобилска премиера во оваа година ја има италијанскиот производител на суперспортски модели. Lamborghini од пролет ќе започне со продажба…
Himalaya со нов Land Rover Defender проценет на 250 илјади долари

Himalaya со нов Land Rover Defender проценет на 250 илјади долари

Himalaya, компанијата со седиште во Јужна Каролина, е една од нив, а сега го претстави своето последно творештво – LS3…
Викенд тарифа: Раиконен во реклама за Alfa Romeo низ улиците на Монако

Викенд тарифа: Раиконен во реклама за Alfa Romeo низ улиците на Монако

Formula 1 ветеранот и некогашен шампион Кими Раиконен, кој сега е дел од Alfa Romeo Racing, се појавува како главна…
Викенд Тарифа: Бабичка ужива на тркачка патека и 300 km/h

Викенд Тарифа: Бабичка ужива на тркачка патека и 300 km/h

Својата баба на тркачката патека ја однесе познатиот „јутјубер“ Миша Чарудин, човекот кој секојдневно е на патеката Нирбургринг, а истата…
Porsche подготви специјален модел во чест на легендарниот Џеки Икс

Porsche подготви специјален модел во чест на легендарниот Џеки Икс

Роден во Брисел на 1. јануари 1945. година, Жак Бернард „Џеки“ Икс е еден од најуспешните тркачи на сите времиња,…
Volkswagen започна разговори за спогодба за „Дизелгејт“

Volkswagen започна разговори за спогодба за „Дизелгејт“

Volkswagen и германското потрошувачко здружение вчера соопштија дека започнале разговори за спогодба во постапката поврзана со скандалите околу лажирањето на…
Citroen со видео најави ново електрично возило

Citroen со видео најави ново електрично возило

Засега нема конкретни детали од Citroen, а единствено е познато дека премиерата на ова возило ќе биде одржана на 27.…
Back to top button
Close