НАСЛОВНА

Викенд тарифа: Lamborghini со тизер за новиот тркачки автомобил

Викенд тарифа: Lamborghini со тизер за новиот тркачки автомобил

Lamborghini Squadra Corse на својот YouTube канал објави кратко видео како тизер за новиот тркачки автомобил на италијанскиот производител. Од…
Анти кризна мерка: Најсмешни автомобилски реклами

Анти кризна мерка: Најсмешни автомобилски реклами

Со текот на времето рекламите се почесто се селат од традиционалните платформи како телевизијата и радиото кон дигиталните платформи как…
Peugeot објави нови фотки од продукциската верзија на 508 PSE

Peugeot објави нови фотки од продукциската верзија на 508 PSE

Peugeot 508 привлече огромно внимание со своето појавување на пазарот. Со својот несекојдневен изглед слободно може да се натпреварува и…
Porsche го прослави роденденот на три легендарни модели

Porsche го прослави роденденот на три легендарни модели

Март секогаш бил посебен месец за Porsche и неговите љубители ширум светот. Иако оваа година беше откажан Интернационалниот Салон за…
Одложен е и Goodwood Фестивалот на брзината

Одложен е и Goodwood Фестивалот на брзината

Пандемијата на коронавирусот дефинитивно го промени начинот на живот на кој е навикнато нашето општество. Со оглед на тоа дека…
PSA и Dongfeng Motors почнуваат со производство во Вухан

PSA и Dongfeng Motors почнуваат со производство во Вухан

Во рамките на заедничкиот потфат на PSA групацијата и Dongfeng Motor групацијата, повторно е започнато производството во Вухан, епицентарот на…
WM Sport GT базиран на легендарниот Jaguar E-Type со 400 КС

WM Sport GT базиран на легендарниот Jaguar E-Type со 400 КС

Компанијата Woodham Mortimer е позната по тоа што се занимава со реставрација и подготовка на автомобили за тркачките патеки, а…
Ford и FCA ќе произведуваат респиратори, маски и заштитни визири

Ford и FCA ќе произведуваат респиратори, маски и заштитни визири

Како што пандемијата на коронавирусот се повеќе се шири низ САД, во производство на заштитни средства и медицинска опрема се…
Clio го претрка Golf и стана најпродаван во Европа

Clio го претрка Golf и стана најпродаван во Европа

Ова значи дека Renault Clio во февруари според продажбата го претекна Volkswagen Golf. Поточно, Clio во февруари на европскиот пазар…
Aston Martin се пофали со новиот 3.0 V6 twin turbo „ѕвер“

Aston Martin се пофали со новиот 3.0 V6 twin turbo „ѕвер“

Aston Martin Valhalla ќе добие нов 3,0-литарски Twin Turbo V6 мотор со хибридна асистенција, според најновото соопштение од компанијата. Новиот…
Back to top button
Close