НАСЛОВНА

Hongqi H9 – „Кинески микс“ како ривал на Mercedes S класа

Hongqi H9 – „Кинески микс“ како ривал на Mercedes S класа

Компанијата Hongqi тврди дека моделот H9 е продукт на нивниот најнов дизајн, а дека во овој „коктел“ ги уфрлија Maybach,…
Mercedes започнува заеднички проект со Geely од 780 милиони евра

Mercedes започнува заеднички проект со Geely од 780 милиони евра

Mercedes и Geely ќе вложат по отприлика 390 милиони долари и во Кина ќе изградат „премиум верзија на интелигентните електрични…
Детали за перформансите на новите верзии Golf

Детали за перформансите на новите верзии Golf

Британскиот магазин Car пренесува дека Golf GTI ќе се напојува со 2,0-литарски четирицилиндричен мотор со благ хибриден систем од 48…
Викенд тарифа: Alfa Romeo 4C на мегдан со Ferrari Pista и McLaren 600LT

Викенд тарифа: Alfa Romeo 4C на мегдан со Ferrari Pista и McLaren 600LT

Секако, на прв поглед се знае кој автомобил е најбавен од сите три, но тоа не ја прави оваа драг…
Toyota GR Yaris – „рели ѕверката“ дебитираше во Токио

Toyota GR Yaris – „рели ѕверката“ дебитираше во Токио

Toyota новиот Yaris го претстави кон средината на октомври минатата година, а сега пред нас е спортскиот GR Yaris за…
Новата генерација на Peugeot 208 пристигна во Македонија

Новата генерација на Peugeot 208 пристигна во Македонија

Новиот Peugeot 208 се базира на CMP платформата, а кога станува збор за дизајнот, очигледна е инспирацијата од моделите 508…
Renault ги претстави хибридните Clio E-Tech и Captur E-Tech

Renault ги претстави хибридните Clio E-Tech и Captur E-Tech

Двете возила ја носат ознаката E-Tech, со тоа што Clio е стандарден хибрид, додека Captur е plug-in верзија. Хибридниот Clio,…
Opel ја претстави освежената Insignia GSi

Opel ја претстави освежената Insignia GSi

Комплетната гама на обновената Insignia, вклучително и овој GSi, премиерата ја имаше на саемот за автомобили во Брисел кој се…
Audi подготвува нови модели – Q9 и TT со четири врати

Audi подготвува нови модели – Q9 и TT со четири врати

Понудата на Audi веќе ги покрива поголемиот дел од сегментите на пазарот на премиум автомобили, а германските медиуми најавуваат дека…
Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

BMW Серија 3 влезе во својата седма генерација. За 44 години откако оригиналниот Е21 ја замени 02 Серијата, повеќе од…
Back to top button
Close