НАСЛОВНА

Honda ја прошири понудата на Civic Type R со Sport Line

Honda ја прошири понудата на Civic Type R со Sport Line

Јапонската компанија понуди опција за сите љубители на Civic кои сакаат помалку „егзотична“ верзија од чистиот Type R Civic. Станува…
Peugeot го лансираше масивниот пикап Landtrek

Peugeot го лансираше масивниот пикап Landtrek

Базиран на фундаменталностите на сегментот како што е 3,5-тонскиот влечен капацитет, разновидноста, поинаква форма на шасијата, вистински оф-роуд способности со…
Tesla собра преку 500.000 нарачки за Cybertruck

Tesla собра преку 500.000 нарачки за Cybertruck

Американските медиуми пренесуваат информации од форумот Cybertruck Owners Club дека во моментов постојат 522.000 нарачки за Tesla Cybertruck возилото. Од…
Dacia ќе го претстави електричниот концепт во Женева

Dacia ќе го претстави електричниот концепт во Женева

Од Романската компанија Dacia засега не открија никакви детали, a наспроти трендот не се објавени ниту тизер фотографии, туку само…
Volkswagen повторно ја одложи одлуката за фабриката во Турција

Volkswagen повторно ја одложи одлуката за фабриката во Турција

Германците одамна требаше да донесат одлука околу изградбата на мултибренд фабриката, но во неколку наврати истата се одложува поради повеќе…
BMW го претстави BMW M340d xDrive, прeзентацијата закажана за Женева

BMW го претстави BMW M340d xDrive, прeзентацијата закажана за Женева

За М340d се пишува веќе подолго време, а сега автомобилот конечно ја доживеа својата премиера во пресрет на официјалната презентација…
Пад на побарувачката за нови автомобили во Европа за јануари

Пад на побарувачката за нови автомобили во Европа за јануари

Измената на даночниот систем во некои земји, нешто послабата глобална економија и неизвесноста поврзана со Brexit придонесе за пад на…
Бил Гејтс си купи Porsche Taycan, Елон Маск му се налути

Бил Гејтс си купи Porsche Taycan, Елон Маск му се налути

Првиот човек на американскиот производител за електрични автомобили Tesla, Елон Маск, не е воодушевен од одлуката на првиот човек на…
Mercedes-AMG го претстави перформансниот кросовер GLE 63 S Coupe

Mercedes-AMG го претстави перформансниот кросовер GLE 63 S Coupe

Потпомогнат од благиот хибриден систем новиот Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe располага со повеќе од 630 КС. На врвот на…
Kia во соработка со Rimac ќе прави електричен автомобил со високи перформанси

Kia во соработка со Rimac ќе прави електричен автомобил со високи перформанси

Kia покажува дека има сериозни намери и планови кога станува збор за електричните автомобили. Автономијата од 500 километри и супербрзото…
Back to top button
Close