НАСЛОВНА

Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

BMW Серија 3 влезе во својата седма генерација. За 44 години откако оригиналниот Е21 ја замени 02 Серијата, повеќе од…
Новиот кросовер на Škodа ќе ја има својата премиера во февруари

Новиот кросовер на Škodа ќе ја има својата премиера во февруари

Полека, но сигурно, Индија станува новата ветена земја за автомобилските производители. Кина веќе извесно време е „под опсада“ поради големиот…
Fiat 500 и Fiat Panda пристигнуваат во хибрид верзија

Fiat 500 и Fiat Panda пристигнуваат во хибрид верзија

Fiat 500 и Fiat Panda претставуваат првите електрифицирани модели на Fiat. Fiat 500 е поп, модна и дизајнерска икона, додека…
CES 2020: Toyota го најави планот за изградба на „Град на иднината“

CES 2020: Toyota го најави планот за изградба на „Град на иднината“

Компанијата Toyota планира да изгради прототип на „Град на иднината“ во подножјето на јапонската планина Фуџи, кој ќе се напојува…
Aston Martin ја најави ограничената серија на новиот V12 Speedster

Aston Martin ја најави ограничената серија на новиот V12 Speedster

Aston Martin објави само еден тизер, но сепак дава доволен број на информации за тоа што можеме да очекуваме. Британскиот…
Volkswagen го претстави ограниченото издание на Arteon R-Line Edition

Volkswagen го претстави ограниченото издание на Arteon R-Line Edition

Една година по претставувањето на слично опремениот каравански Passat со ознаката R-Line Edition, кој на купувачите во Европа им беше…
CES 2020: Mercedes-Benz Vision AVTR концепт инспириран од филмот Avatar

CES 2020: Mercedes-Benz Vision AVTR концепт инспириран од филмот Avatar

Mercedes-Benz сака да ја оживее визијата од хит филмот на Џејмс Камерон, Avatar, и да ја употреби за патиштата. Понесени…
Bugatti со тизер фотка најави мистериозен хиперавтомобил за 2020

Bugatti со тизер фотка најави мистериозен хиперавтомобил за 2020

Bugatti на својот Instagram профил објави фотографија од покриен автомобил, а засега се шпекулира за тоа дали се работи за…
CES 2020: Технолошкиот гигант Sony со сопствен електричен автомобил Vision-S

CES 2020: Технолошкиот гигант Sony со сопствен електричен автомобил Vision-S

Кога станува збор за компанијата Sony, во главно се поврзува со технологија, ТВ уреди, Vaio компјутерите и Playstation конзолите, но…
CES 2020: Официјално претставен електричниот SUV Fisker Ocean

CES 2020: Официјално претставен електричниот SUV Fisker Ocean

Електричниот SUV модел Fisker Ocean беше најавуван подолго време, а сега е и официјално претставен. Исто така, пошироката јавност ќе…
Back to top button
Close