НАСЛОВНА

Тест Volkswagen T-Cross: Освојувач на урбаниот простoр

Тест Volkswagen T-Cross: Освојувач на урбаниот простoр

Најновата изведба на SUV автомобил од Volkswagen е резервирана за најмалиот модел во гамата. Го носи назиовот T-Cross и се…
Renault го претстави редизајнираниот Talisman

Renault го претстави редизајнираниот Talisman

Претставеникот на Renault во D сегментот мина низ третман на освежување кој вклучува нови каросериски детали, новодизајнирани фелни, доизработена внатрешност…
Салонот во Женева откажан!

Салонот во Женева откажан!

По информацијата која пристигна до нашата редакција дека Салонот за автомобили во Женева е откажан, сега пристигна и официјално соопштение…
Mercedes го објави првиот тизер за освежената E Класа

Mercedes го објави првиот тизер за освежената E Класа

Mercedes-Benz го објави првото тизер видео на социјалните мрежи на која се забележува предната светлосна група, како и го навестува…
Citroen го презентираше новиот градски електричен модел Ami

Citroen го презентираше новиот градски електричен модел Ami

Во периодот кога Citroen Ami се произведуваше во својата оригинална форма привлече околу 1,9 милиони задоволни купувачи, а на пазарот…
Continental PremiumContact 6 победник на тестот за летни гуми

Continental PremiumContact 6 победник на тестот за летни гуми

Во резултатите од тестовите кои ги објавија автомобилските клубови ADAC, ÖAMTC и TCS, Continental PremiumContact 6 се позиционираше на врвот…
Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео)

Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео)

Škoda го навести изгледот на целосно новиот модел Škoda Octavia RS iV кој е подготвен да го отвори следното поглавје…
Саемот во Женева ќе се одржи и покрај коронавирусот

Саемот во Женева ќе се одржи и покрај коронавирусот

Првиот случај на коронавирус регистриран во Швајцарија, како и генералната состојба со епидемијата која владее во северниот дел од Италија…
Mercedes во последна фаза од тестирањето на EQA прототипот

Mercedes во последна фаза од тестирањето на EQA прототипот

Новиот GLA, како осми модел, ја заокружува актуелната генерација на компактни возила на Mercedes-Benz. Електричниот модел во форма на EQA…
Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева (видео)

Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева (видео)

Екстериерот на овие модели има неколку клучни карактеристики по кои GTI, GTD и GTE се разликуваат од стандардниот Golf. Напред…
Back to top button
Close