НАСЛОВНА

Hyundai го откри екстериерот на Elantra N Line

Hyundai го откри екстериерот на Elantra N Line

Уште откако Hyundai ја претстави новата Elantra во март, корејскиот производител вети дека ќе пристигне и перформансна N Line верзија.…
Новиот Audi Q4 Sportback e-Tron концепт официјално претставен

Новиот Audi Q4 Sportback e-Tron концепт официјално претставен

Audi Q4 e-Tron Sportback е кросовер купе верзија на Q4 e-Tron концептот, а се одликува со спортска предница со целосно…
Lamborghini со тизер го најави Sian Roadster

Lamborghini со тизер го најави Sian Roadster

Ако постоеја некакви дилеми изминатите денови, сега се дефинитивно расчистени. Во најавата за пристигнувањето на „нешто што е пред своето…
Audi развива електричен A9 модел за 2024 година

Audi развива електричен A9 модел за 2024 година

Од Audi го најавуваат новиот електричен автомобил кој ќе произлезе од Artemis проектот како „пионерски“, најверојатно A9 модел. Плановите на…
Peugeot подготвува модел 1008

Peugeot подготвува модел 1008

Во автомобилската сфера веќе подолго време кружат шпекулации дека Peugeot сака да лансира модел со ознаката 1008. Првите информации за…
Mercedes S класа пристигнува со новиот MBUX инфозабавен систем

Mercedes S класа пристигнува со новиот MBUX инфозабавен систем

Иако новиот Mercedes S класа нема да биде прикажан целосно, германскиот производител сепак најави презентација на 8 јули. Засега, се…
Регулаторна го поевтини Еуросупер 95, останатите горива остануваат исти

Регулаторна го поевтини Еуросупер 95, останатите горива остануваат исти

Во согласност со методологијата на пресметување на цените, Регулаторната комисија за енергетика одлучи да направи промена на малопродажните цени на…
Lamborghini најави нешто што е „пред своето време“ за 8 јули

Lamborghini најави нешто што е „пред своето време“ за 8 јули

Самата покана е кратка со информации и спецификации, но од италијанската компанија уверуваат дека мистериозниот модел е „пред своето време“.…
Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

По Octavia RS iV plug-in хибридниот модел, сега, Škoda ги лансираше традиционалните бензин и дизел варијанти на 2020 Octavia RS,…
Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Финскиот возач од редовите на Mercedes успеа да дојде до својот осми F1 триумф во кариерата на патеката Red Bull…
Back to top button
Close