НАСЛОВНА

Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

По Octavia RS iV plug-in хибридниот модел, сега, Škoda ги лансираше традиционалните бензин и дизел варијанти на 2020 Octavia RS,…
Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Финскиот возач од редовите на Mercedes успеа да дојде до својот осми F1 триумф во кариерата на патеката Red Bull…
Викенд тарифа: Нова германска трка меѓу BMW M340i и Audi RS4

Викенд тарифа: Нова германска трка меѓу BMW M340i и Audi RS4

BMW 340i се напојува со 3,6-литарски I6 турбо мотор со 374 КС и 500 Nm максимален вртежен момент. На спротивната…
Викенд тарифа: Бегајќи од полиција, излета од карпа директно во океан

Викенд тарифа: Бегајќи од полиција, излета од карпа директно во океан

Оваа бизарна серија на настани започнала откако полицајците реагирале по ппукогниците во еден локален ресторан во близина на Санта Круз,…
VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

Германскиот бренд претходно го користеше моделот Jetta во овие трки, но Jetta повеќе не се произведува со управувач на десната…
Mansory подготви уникатна изведба на легендарниот Ford GT

Mansory подготви уникатна изведба на легендарниот Ford GT

Со цел да ја одбележат 30-годишнината од својата работа, германската тјунинг компанија Mansory подготви интересна креација базирана на суперспортскиот модел…
Baojun E300 и E300 Plus – електромобилност за помалку од 10.000 долари

Baojun E300 и E300 Plus – електромобилност за помалку од 10.000 долари

Baojun E300 и E300 Plus се напојуваат со 31,9 kWh батерија која испорачува прилично великодушен опсег на движење за така…
NEVS го лансира Sango автономното возило како дел од PONS

NEVS го лансира Sango автономното возило како дел од PONS

PONS ја означува првата генерација на NEVS автономните возила со конектиран кориснички интерфејс, за кој компанијата верува дека може да…
Освежениот Hyundai Santa Fe пристигнува со plug-in хибриден погон

Освежениот Hyundai Santa Fe пристигнува со plug-in хибриден погон

Јужнокорејскиот производител Hyundai, реши да објави повеќе детални информации за „речиси новата“ генерација на Santa Fe, кој станува првиот модел…
Audi ги претстави перформансните e-Tron S и e-Tron Sportback

Audi ги претстави перформансните e-Tron S и e-Tron Sportback

Базирани на регуларните модели, Audi e-Tron со S ознака и e-Tron Sportback се водат како првите автомобили со широка потрошувачка…
Back to top button
Close