СПОРТ

Марк Маркез до четвртата ѕвездичка

Марк Маркез до четвртата ѕвездичка

Сезонава беше уште една во серијалот неизвесни и динамични до самиот крај. Настаните во текот на првенството доведоа до чин,…
Елфин Еванс со историска победa во Британија

Елфин Еванс со историска победa во Британија

Себастијан Ожие успеа да обезбеди петта последователна светска титула во шампионатот и тоа со нов конструктор – M-Sport (Ford Fiesta).…
Довициозо триумфираше во Малезија, титулата се решава во Валенсија

Довициозо триумфираше во Малезија, титулата се решава во Валенсија

Маркез не успеа да си обезбеди титулата предвреме. По триумфот на Довициозо во Сепанг, разликата помеѓу него и Италијанецот, пред…
Хамилтон царува во Остин

Хамилтон царува во Остин

Неговиот најголем ривал, возачот на Ferrari, Себастијан Фетел, беше втор, пред својот клупски колега Кими Раиконен. Еден од милениците на…
Вуле Димушевски во стабилна здравствена состојба

Вуле Димушевски во стабилна здравствена состојба

Се течеше во најдобар ред, беспрекорно и славенички, бидејќи конечно по седум години трка во Скопје, сè до оној осми…
Maркез се поблизу до титулата

Maркез се поблизу до титулата

Втор беше Роси, а трет Виналес. Марк Маркез си ги зголеми шансите да освои нова титула во MotoGP со неговиот…
Скопје круг 2017

Скопје круг 2017

По долгогодишната пауза, повторно кружна трка на традиционалната скопска патека пред зградата на Македонската телевизија, на булеварот „Гоце Делчев” и…
Довициозо најдобар во Јапонија

Довициозо најдобар во Јапонија

Во возбудлива завршница Италијанецот беше поуспешен од актуелниот шампион и водечки во генералчниот пласман, возачот на Honda, Марк Маркез. Трката…
Давидовски дел од TCR шампионатот

Давидовски дел од TCR шампионатот

Еден од најдобрите македонски автомобилски асови, Виктор Давидовски, по 20 сезони извозени во македонскиот и српскиот шампионат, во 2018 година…
Иџе не успеа да направи сензација

Иџе не успеа да направи сензација

Нов шампион е Петар Фулин од Чешка. Македонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе не успеа да го повтори успехот од Белгија…
Back to top button
Close