СПОРТ

Honda доминираше целосно на MotoGP тестовите во Тајланд

Honda доминираше целосно на MotoGP тестовите во Тајланд

Благодарение на него јапонскиот конструктор беше најдобар во оваа тест-сесија. На трите тест дена во Тајланд Honda настапи со тројца…
Haas F1 прв го покажа својот нов болид

Haas F1 прв го покажа својот нов болид

Тимот на Џин Хас ги презентираше на интернет рендерите на болидот и новата шема на бои за претстојната сезона. VF-18…
Давидовски претседател, Димушевски секретар на АФМ!

Давидовски претседател, Димушевски секретар на АФМ!

На Седницата на собранието, Иницијативниот одбор за промени во Автомобилистичката федерација на Македонија, собра мнозинство од клубови кои имаат решение…
Петта победа по ред на Ожие во Монте Карло

Петта победа по ред на Ожие во Монте Карло

Французинот успеа да триумфира на првата рунда од годинашниов шампионат, иако во самиот почеток направи грешка која можеше скапо да…
Саинс, Вaлкнер и Николаев го освоија Дакар

Саинс, Вaлкнер и Николаев го освоија Дакар

Валкнер му донесе 17-та победа на KTM, а ова е втора победа за Камаз по ред на маратонското рели низ…
Саинс на чекор до конечниот триумф

Саинс на чекор до конечниот триумф

Затоа таа требаше да биде многу интересна, но ништо од тоа! Ова беше несомнено и една од најтешките фази составена…
Ал-Атија со нов успех

Ал-Атија со нов успех

Така 12-иот ден беше посветен единствено на автомобилите и камионите во кои имавме неизвесност до самиот финиш. Кај автомобилите, адутот…
Петерхансел подобар од Ал-Атија за нова етапна победа

Петерхансел подобар од Ал-Атија за нова етапна победа

Стефан Петерхансел стигна до својата втора фазна победа од годинашново рели и благодарение на тоа се искачи до втората позиција…
Лидерот на Дакар Карлос Саинс казнет!

Лидерот на Дакар Карлос Саинс казнет!

Според него Саинс возел опасно кај 184-тиот километар од седмата фаза на трката по маршрутата Ла Паз – Ујани и…
Деветтата фаза на релито Дакар е откажана

Деветтата фаза на релито Дакар е откажана

Во текот на денот, се очекува дека ќе има бури и поројни дождови, а Шпанецот изјави за медиумите дека не…
Back to top button
Close