СПОРТ

Ferrari го претстави SF71H

Ferrari го претстави SF71H

Според зборовите на креаторите, новиот болид е еволуција на оној од минатата година, но нема да ги наследи и неговите…
Renault сака да се врати во чело со RS18

Renault сака да се врати во чело со RS18

Ова е трет автомобил развиен од тимот по враќањето на француската компанија како конструктор во светскиот шампионат и со неа…
Sauber „на крилата“ на Alfa Romeo

Sauber „на крилата“ на Alfa Romeo

Ова го потенцира шефот на тимот, Фредерик Васиор, при претставувањето на новиот болид, кој повторно ќе биде управуван од мотор…
Невил е новиот WRC лидер по релито во Шведска

Невил е новиот WRC лидер по релито во Шведска

Победникот од Монте Карло и шампион во последните пет години во WRC, Себастијан Ожие, финишира едвај десети и така Невил…
Williams го претстави FW41 за сезоната 2018

Williams го претстави FW41 за сезоната 2018

Премиерата на FW41 се одржа во Лондон, а ова е прв болид, развиен под раководство на техничкиот директор на тимот,…
Honda доминираше целосно на MotoGP тестовите во Тајланд

Honda доминираше целосно на MotoGP тестовите во Тајланд

Благодарение на него јапонскиот конструктор беше најдобар во оваа тест-сесија. На трите тест дена во Тајланд Honda настапи со тројца…
Haas F1 прв го покажа својот нов болид

Haas F1 прв го покажа својот нов болид

Тимот на Џин Хас ги презентираше на интернет рендерите на болидот и новата шема на бои за претстојната сезона. VF-18…
Давидовски претседател, Димушевски секретар на АФМ!

Давидовски претседател, Димушевски секретар на АФМ!

На Седницата на собранието, Иницијативниот одбор за промени во Автомобилистичката федерација на Македонија, собра мнозинство од клубови кои имаат решение…
Петта победа по ред на Ожие во Монте Карло

Петта победа по ред на Ожие во Монте Карло

Французинот успеа да триумфира на првата рунда од годинашниов шампионат, иако во самиот почеток направи грешка која можеше скапо да…
Саинс, Вaлкнер и Николаев го освоија Дакар

Саинс, Вaлкнер и Николаев го освоија Дакар

Валкнер му донесе 17-та победа на KTM, а ова е втора победа за Камаз по ред на маратонското рели низ…
Back to top button
Close