СПОРТ

Хамилтон ja освои Каталуња!

Хамилтон ja освои Каталуња!

Луис наметна тотална доминација од стартот до финишот и ги остави конкурентите да се борат за местата зад неговиот грб.…
Лош ден за македонските претставници

Лош ден за македонските претставници

По оној добар старт во првата трка на Европскиот TCR шампионат кога Иџе заврши како седми, а Виктор стигна до…
Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Нивниот инцидент, за жал, освен Маркез, го искористија Јоан Зарко на сателитската Yamaha и Андреа Ианоне со Suzuki и се…
Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

На отворањето на сезоната популарниот Иџе, се „судри со судиите“, кои по детални анализи неговото второ време во квалификациите, кое…
Во лудницата во Баку триумфираше Хамилтон

Во лудницата во Баку триумфираше Хамилтон

Тоа е возачот на Mercedes, актуелниот шампион Луис Хамилтон, кој дури призна на подиумот по трката дека клупскиот колега Валтери…
Маркез ja продолжи успешната серија во Тексас

Маркез ja продолжи успешната серија во Тексас

По оваа рунда на чело на колоната, по три извозени трки сезонава, е Андреа Довициозо на Ducati. Палавиот Шпанец не…
Славје за Рикардо во Кина

Славје за Рикардо во Кина

Ова е прва победа на RedBull во Кина по 2010 година, а прва за Рикардо сезонава. Конечно возбудувања какви што…
Нико Розберг ќе го тестира новиот автомобил во Formula E

Нико Розберг ќе го тестира новиот автомобил во Formula E

Ова ќе биде на 19-ти мај како дел од трката во Берлин, која повторно ќе се одржи на аеродромот Темпелхоф,…
Повторно инцидент Маркез-Роси, победа на Крачлоу

Повторно инцидент Маркез-Роси, победа на Крачлоу

Дека пред нас е нова возбудлива сезона во „кралската класа“ во MotoGP најави уште првата трка, а ова втората за…
Шампионот Ожие до трет триумф сезонава

Шампионот Ожие до трет триумф сезонава

Во вкупниот пласман, тој сега води со 17 поени предност пред Тери Невил од Hyundai, кој беше трет. Французинот надополни…
Back to top button
Close